Kodėl buvo panaikintas maršrutas į Rastinėnus?

Vilnias rajono savivaldybė išplatino paaiškinimą, dėl ko nuo 2011 m. sausio 15 d. panaikintas maršrutas į Rastinėnus.

© Vitalij Kitov, entuziastai.marsrutai.lt nuotr.

Istorija nuo pradžios.

2010 metų  spalio mėnesio kryptyje Vilnius – Rastinėnai pradėjo kursuoti UAB „Gabitrans“ maršrutinis taksi. Šiam vežėjui leidimą vežti keleivius  maršrutu M2 26  Ozo žiedas – Rastinėnai  išdavė Vilniaus miesto savivaldybė.

Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad vežėjo „Gabitrans“ vairuotojai vežė keleivius M2 klasės autobusais neturėdami  nustatytos formos atestavimo liudijimų. Vilniaus miesto savivaldybės administracija įpareigojo vežėją pašalinti nustatytus pažeidimus.

„Išduodant leidimą vežėjui „Gabitrans“ buvo pažeistos Leidimų vežti keleivius reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais išdavimo taisyklės, Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamentas 2010 metų gruodžio 15 dieną raštu pasiūlė vežėjui vežti keleivius keičiamu maršrutu Pilaitė – Saulėtekis. Vežėjas nesutiko su keičiamu maršrutu, nepašalino nustatytų trūkumų", - rašoma Vilniaus rajono savivaldybės tinklapyje.

Todėl Vilniaus miesto savivaldybės administracija nuo 2011 metų sausio 15 dienos  panaikino leidimą  maršrutui M2 26 Ozo žiedas - Rastinėnai.

Be to, vežėjas „Gabitrans“ neišduodavo pensininkams, moksleiviams, neįgaliesiems lengvatinių bilietų, todėl jie turėjo už važiavimą mokėti visą kainą.

Siekdama užtikrinti gyventojų poreikius, pagerinti susisiekimo galimybes su miestu, Vilniaus rajono savivaldybės administracija informuoja, kad nuo 2011 metų  vasario 1 dienos keičia rajono vežėjo „Sadema“ 101 maršruto Spaudos rūmai - Rastinėnai tvarkaraštį.  Nuo vasario 1 dienos kiekvieną rytą vežėjo „Sadema“ transportas kursuos kas pusvalandį, papildomas reisas bus ir po pietų. Visa informacija apie tvarkaraščio pakeitimus bus iškabinta vežėjo „Sadema“ autobusuose, stotelėse ir Sudervės bei Zujūnų seniūnijose.

O atsižvelgus į gyventojų prašymus, Vilniaus rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl leidimo pratęsti maršrutą iki Ozo žiedo.

22 komentarai:

 • #22
  Gravatar of JuliusJulius
  2012 m. birželio 21 d. 19:47:09
  Administratorius

  Regina, kuo Jūsų minimi reiškiniai, jei jie iš tiesų yra teisybė, susiję su miesto savivaldybės sprendimu? Rajono ir miesto savivaldybės neveikia kartu. Taigi Jūs, nepatenkinta miesto savivaldybės sprendimu, neaiškiais argumentais ir abejotinu jų teisingumu, kalbate apie rajono savivaldybę. Tai atrodo keistokai ir nelabai logiškai.

  Beje, gal galėtumėte konkretizuoti, kurio vežėjo transporto būklė tokia prasta? Vieno vežėjo rajone paslaugų jau bus atsisakyta šią vasarą ir jo maršrutus perims kitas. Galbūt tai tas pats vežėjas ir situacija gerės? Tokiu atveju nebūtų galima sakyti, kad nieko nedaroma.

 • #21
  Gravatar of ReginaRegina
  2012 m. birželio 21 d. 13:41:43  Situacija labai paprasta. Vilniaus rajono savivaldybėje sėdi firmos, kuri vežioja žmones į Rastinėnus, vado žmona. Jie neleidžia į savo gretas jokių konkurentų, nes jiems, atseit mažėja pelnas. Rajono savivaldybė užgniaužia visus gyventojų skundus, juos tiesiog išmeta. VIsi yra papirkti, kam reikia duodami kyšiai. Jų autobusai net nepraėję technikinės apžiūros, seni, braškantys, gendantys ir dažnai vėluojantys. Žiemą per šalčius kai kurių autobusų net neužsidarydavo durys. Kiek žmonės rašė viskas kaip į sieną. Jokios reakcijos, jokiųišvadų. Pati retai važiuoju autobusu, bet kiek teko važiuoti, tai buvau pasibaisėjusi. Vienintelis klausimas galvoje - ar nuvažiuosim laimingai, ar sugesim, ar iš vis liksim gyvi. Tik mes, ten gyvenantys, galim ką nors daryti, kad visa tai baigtūsi, kad bent autobusus duotų tinkamus važiuoti, o ne senus kledarus. Argi mums nesvarbi mūsų gyvybė? Galų gale tokiai netvarkai reikia padaryti pabaigą.

 • #20
  Gravatar of JuliusJulius
  2012 m. birželio 18 d. 06:34:32
  Administratorius

  Labas rytas, Stanislava.
  Dėkojame už pastabą. Situaciją išsiaiškinsime ir atsakysime. Beje, panašaus pobūdžio pastabas geriausia mums rašyti el. paštu info@marsrutai.lt, nes tokiu būdu operatyviau atsakome.

 • #19
  Gravatar of StanislavaStanislava
  2012 m. birželio 17 d. 19:53:38

  Laba diena. Labai norėčiau sužinoti, kodėl autobuso Spaudos rūmai- Rastinėnai tvarkaraštyje yra stotelė Piliakalnio, bet joje autobusas niekada nesustoja. Atvažiavus iš Rastinėnų žmogus turi važiuoti iki galutinės stotelės nors jam čia išlipti yra patogiau. Kiekvieną kartą reikia prašyti vairuotojo ,kad sustotų. Paklausus kodėl nestoja sako, kad nepriklauso.Jei nepriklauso, tai kodėl internete skelbiama, kad tokia stotelė yra. Labai laukiame atsakymo. Pagarbiai-dažna šio maršruto keleivė. Ačiū už atsakymą

 • #18
  Gravatar of RimvydasRimvydas
  2011 m. rugpjūčio 14 d. 22:00:05

  Rastinėnų gyventojams
  Nepamirškite, kad Rastinėnai priklauso Vilniaus rajono savivaldybei jį ir organizuoja transportą į Rastinėnus. Rastinėnai nepriklauso Vilniaus miesto savivaldybei ir miestas neorganizuoja transporto į Rastinėnus.
  Visi prašymai ir skundai turi būti siunčiami tik į Vilniaus rajono savivaldybę el. paštu vilniaus-r@vrsa.lt
  kiek rašiau visada atrašydavo.
  Ir nepamirškite, kad Vilniaus rajono savivaldybė ir Vilniaus miesto savivaldybės yra kaip atskiros šalys.

 • #17
  Gravatar of taip pat Rastinėnų gyventojataip pat Rastinėnų gyventoja
  2011 m. rugpjūčio 14 d. 21:37:59

  tik dabar radau šį gana seną susirašinėjimą dėl maršrutinio taksi panaikinimo. Susidarė įspūdis, kad tie entuziastai Vilniaus r. savivaldybės atstovai. Žmonės akivaizdžius faktus dėsto, skundžiasi, o jie rašo, kad nieko blogo nemato, argumentų negirdi, tik "lietuviškas" dejones. Visi išdėstyti faktai yra teisingi, kažkoks Vilniaus r. savivaldybės statytinis (nepatvirtintais faktais administracijos darbuotojos giminaitis) be konkurencijos pasišvilpaudamas važinėja, pinigėlius iš pasirinkimo neturinčių renka ir vargo nemato. O jūs čia postringaujat, kad nepatogus buvo mikriukas, nes pensininkai ir vaikai negalejo pigiau važiuoti. Čia tai geras. O kas tiems pensininkams draudžia toliau su tuo susmirdusiu autobusu važinėti? O kodėl norit pateikti, kad čia to autobuso vežėjo malonė, kad jie pigiau važinėja? Ar jiems ta pati savivaldybė nekompensuoja už tai? gal jai taip patogiau pinigėlius plauti, nei leisti tuo reisu kitą vežėją - konkurentą, kad žmonės galėtų pasirinkti su kuo važiuoti? Be to, "nelengvatiniam" keleiviui ne tik patogiau, bet ir pigiau buvo mikriuku važiuoti. Gal man galėtumėte paaiškinti, kodėl taip bijoma leisti kitą vežėją, kuriam nereikia ne tik nieko kompensuoti, o kuris dar ir mokesčius moka už tai, kad žmones vežioja? Ir netiesa, gerbiamieji, kad gyventojai nieko nedaro, tik skundžiasi ir argumentų net rimtų nepateikia: žmonės ir apie keturis šimtus parašų surinko, ir į laikraščius kreipėsi, ir į televiziją, tik šuns balsas į dangų neina.

 • #16
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. kovo 14 d. 15:28:19
  Administratorius

  Miela Helena, mes esame viešojo transporto entuziastai, bet nesame nei vežėjai, nei savivaldybės ar kitos valstybinės institucijos darbuotojai. Esame nepriklausomi ir neturime ypatingų galių keisti situaciją. Rašome taip, kaip yra, esant galimybei stengiamės padėti situacijoje. Kita vertus, vis dažniau sulaukiame klausimų ir skundų iš keleivių dėl vežėjų darbo. Priimu tai kaip teigiamą dalyką - išsakyti savo nuomonę reiškia norą keisti situaciją ir tai daug geriau, negu nieko nedaryti, nieko nesakyti ir pasyviai pasiduoti.

  Gyvename demokratiškoje visuomenėje, turime naudotis teise skųstis į vežėjams leidimus išduodančią instituciją (Jūsų atveju tai būtų teritorijos savivaldybė) ir tai turime daryti patys arba vienydamiesi.

  Pakartokite, prašau, tiksliai, kokio vežėjo aptarnavimu skundžiatės. Įvardykite maršrutą ir konkrečiai parašykite, kas vežėjo darbe netenkina. Domina faktai ir tik argumentuota objektyvi informacija. Visa tai atsiųskite el. paštu, adresu entuziastai@marsrutai.lt. Pamėginsiu padėti.

 • #15
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. kovo 14 d. 14:24:05
  Administratorius

  Ir ką jūs tada siūlote daryti? Kokių veiksmų imtis, kad grafiko būtų laikomasi? Kas jūsų manymu nėra absurdas? Ko jūs siekiate čia rašydama savo skundą? Kad kažkas už jus spręstų problemą? Man skundų gausa sako tik tai, kad patys keleiviai nesugeba spręsti savo problemų. O tokios problemos sprendžiamos tik rašant skundus tiesiogiai į savivaldybę: http://www.vilniaus-r.lt/index.php?id=1187. Ir visiškai nėra skirtumo ar aš važinėju maršrutu ar ne, nes tai nieko nekeičia.

 • #14
  Gravatar of HelenaHelena
  2011 m. kovo 14 d. 12:07:26

  Norieciau paklausti Vitalijaus, ar jus bent karta vaziavot tuo marsrutu? Kad nesilaiko grafiko,tai faktas. Noriu atvazioju, nenoriu nevaziuosiu. Paskutinis reisas is Vilniaus isvaziavo, o i Vilniu negrizo. Toks yra darbas sitos imones. Kad vezejas gerai dirbtu jus siulote dazniau skustis savivaldibej, ar tai neabsurdas? Apie el.pasta kazka cia sakote,jie telefonu neatsiliepe. Tiek skundu ir nepatankintu keleiviu turbut apie kazka pasako.

 • #13
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. kovo 4 d. 13:40:11
  Administratorius

  Džiugu, kad esame mes - galime pagelbėti ir paaiškinti keleiviams, kaip ir kas važiuoja. Galime padėti išsinarplioti maršrutų ir tvarkaraščių „raizgalynėje". Tik labai prašome, gerbkite ir mūsų pastangas - bent jau pastebėkite tai, ką jau esame parašę... ;)

  Iškilus klausimams dėl maršrutų ar tvarkaraščių, visada galite rašyti el. paštu, nurodytu šio tinklapio Pastabų ir klausimų puslapyje.

  Ačiū, Vitalijau ir Gabrieliau, kad padedate keleiviams ir atsakote į jų klausimus. Tik pasistenkite būti pakantesni. Juk tai, ką gerai išmanote Jūs, nereiškia, kad privalo išmanyti kiti ;)

 • #12
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. kovo 4 d. 02:22:37
  Administratorius

  Na jau ne tiek liūdna, kiek pikta darosi, kai net nepaskaitomas prieš tai rašytas komentaras su nuoroda į pilną 101 maršruto tvarkaraštį. Jis visada užsukdavo, užsuka ir užsuks į Karveliškių kapines nurodytais laikais - kas jums sakė, kad neužsuka?
  63 miesto maršruto likimas yra labai aiškus - kasmet nuo lapkričio pradžios iki balandžio pradžios maršrutas nekursuoja. Jeigu atėjo pavasaris, tai nereiškia, kad pirmąją jo dieną maršrutas bus atnaujintas - pavasaris yra ir gegužės 31-ąją dieną, o dar tik kovo 4-oji!

  Vitalijus,
  Viešojo transporto entuziastai

 • #11
  Gravatar of reginaregina
  2011 m. kovo 3 d. 22:51:41

  Labai džiaugiausi, kol važinėjo 26 mikriukas, užsukdavo į Karveliškių kapines. O 101 autobusas kaip partizanas - jokios informacijos, kada ims vėl važinėti pro kapines, neaišku. Ir miesto 63 maršruto autobuso likimas neaiškus: kada savivaldybei ateis tas žadėtas "pavasaris"

 • #10
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. vasario 24 d. 20:47:16
  Administratorius

  Andriau, paprašyčiau Jūsų mintis reikšti korektiškai ir pateikiant konkrečius faktus, o ne nusistovėjusius liaudyje stereotipus. 26 mikroautobusas vežėjui buvo labai nuostolingas ir anksčiau ar vėliau jis pats būtų "nusibaigęs". Niekas nedraudžia parašyti el. paštu vežėjui ar rajono savivaldybei ir paprašyti atsiųsti maršruto tvarkaraštį. Į stotelę reikia ateiti prieš atvažiuojant autobusui vadovaujantis tvakaraščiu, o ne kada šauna į galvą. Tai priemiestis, o ne miestas, todėl miesto vežėjai, tokie kaip "Gabitrans" čia ne prie ko.
  Pakentėkite dar kelias savaites - bus jums visiems ir 101, ir 103 ir kiti grafikai.
  Tikrai LABAI keistai atrodo, kai patys gyventojai nesiima konkrečių veiksmų, o tik rašo emocingus, piktus komentarus, į kuriuos vargu ar sulauks kokio iš atsako iš savivaldybės atstovų (jie gal čia ir lankosi, bet visiškai neprivalo į juos reaguoti, nes tai nėra oficialūs skundai/laiškai).
  Kadangi taip sunku patiems "susikrapštyti" bent elementarų grafiką iš vienos stotelės, įdedu čia: http://entuziastai.marsrutai.lt/media/19687/a101.gif

  Vitalijus,
  Viešojo transporto entuziastai

 • #9
  Gravatar of Gabrielius (Vilnietizz)Gabrielius (Vilnietizz)
  2011 m. vasario 24 d. 16:05:01
  Administratorius

  Naujas tvarkaraštis jau yra pakabintas Spaudos rūmų stotelėje (toje, kur 101 laipina keleivius link Rastinėnų)

 • #8
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. vasario 24 d. 15:25:34

  Tikslų tvarkaraštį 101-jo maršruto autobuso reikia išsireikalauti iš Vilniaus rajono savivaldybės. Rašant daugiau prašymų ir skundų, ir paprašyti, kad atsiųstų naująjį tvarkaraštį. Taip pat turite rašyti skundus dėl autobuso, dėl įmonės aptarnavimo ir visą kitą. Tada sureaguos greičiau.

 • #7
  Gravatar of AndriusAndrius
  2011 m. vasario 24 d. 15:07:53

  Dėl mikriuko nuėmimo aš esu taipogi labai nepatenkintas!!! Didžiaja laiko dali keliauju i Rasrinėnus nuosavu transportu, tačiau būdavo atveju kai tekdavo naudotis viešuoju. Tuomet praktiškai grafiko net nereikedavo dairytis, vistiek mikriukas neužilgo bus. Aptarnavimas, automobiliai 10balu tai ne tas supirdes ir suklypes autobusas bepasirodantis kas gera valanda su amzinai ijungra"ruskaja radija" ir rukanciu vairuotoju!!! Simtu procentu palaikau UAB „Gabitrans“ ir esu tikras kad reikalai "išspresti" Sademos naudai po ju matyt kokio nors auksiuko kyštelėjimo tai sprendžiančioms institucijoms...Konkurentas pašalintas, vartotojai kenčia-Sadema pamsta... Nieko naujo -cia juk Lietuva

 • #6
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. vasario 23 d. 20:00:11
  Administratorius

  Rastinėnų gyventoja, siūlau pirmiausia į situacija žiūrėti logiškai mąstant. Kiekvieną dalyką galima ramiai išsiaiškinti, be nereikalingų išankstinių nuostatų ir kaltinimų.

  Vežėjas galbūt netinkamai, nepareigingai dirba greičiausiai ne dėl "užnugario", o dėl to, kad keleiviai per menkai skundžiasi savivaldybei dėl vežėjo. Parašyti piktą laišką neužtenka, reikia išdėstyti mintis ir jas argumentuoti. Tik taip bus pasiektas teigiamas rezultatas.

  Mūsų žiniomis, 101-asis kas pusvalandį kursuoja tik piko metu, kitu metu važiuoja rečiau.
  Pvz., išvykimas iš Spaudos rūmų st. d.d. 5:00 5:30 6:05 6:35 7:15, taigi - kas pusvalandį. Kiti reisai vykdomi jau rečiau.

  Nesuprantu Jūsų pasipiktinimo. Juk neparašyta, kad visą dieną važiuoja kas pusvalandį.

 • #5
  Gravatar of Rastinenų gyventojaRastinenų gyventoja
  2011 m. vasario 23 d. 15:22:44

  Nuo vasario 1 dienos kiekvieną rytą vežėjo „Sadema“ transportas kursuos kas pusvalandį, papildomas reisas bus ir po pietų.Kodel vėl apgaudinejat žmonės?Idomu nuo vasario 1 dienos bet kelintų metų?Nes dabar tikrai nevažineja kas pusvalandį.
  Esu labai nepatenkinta autobusu maršrutais Spaudos rumai - Rastinenai,kaip nori taip važiuoja 19 vasario buvo darbo diena o jie arba ankščiau išvažiavo arba išvis nevažiavo,dažnai buna kad ankščiau išvažiuoja net nesustoja kai pakeli ranka.Jeigu yra grafikas tai reikia jo laikytis o jeigu išvažiuojat ankščiau tai paimkit pakeliui žmones,dažnai į degalinę užvažiuoja,po to leke kaip išproteje.Taip pat dažnai genda tie autobusai,todel praleidžia reisus.Mano manymu savivaldybeje turi gera užnugari todel išdarineja ka nori.Teisingai labai patogu buvo kaip važiavo mikriukas 26 ,žmones buvo patenkinti,kaip nueme tuos reisus raše prašymus ir daug buvo surenkta parašu,bet ir tai nepadejo,už viska sumoketa.Teisingai sako Lietuvoje viską lemia pinigai ir kad viską čia nupirkta,keliai ir tie parduodami... • #4
  Gravatar of RimvydasRimvydas
  2011 m. vasario 3 d. 11:20:36

  Arba parašykite Vilniaus rajono savivaldybei prašymą, kad jums atsiųstų 101 autobuso tvarkaraštį.

 • #3
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. vasario 2 d. 20:55:05
  Administratorius

  Mindaugai, kol kas nerasite. Jei pavyks derybos su Vilniaus rajono savivaldybe, tai šįmet turėsime Maršrutai.lt didžiąją daugumą arba visus Vilniaus rajono maršrutus. Manau tuo labai džiaugsis rajono gyventojai, kuriems rasti internete tvarkaraščius labai sudėtinga, o ir tų dalis pasenę.

 • #2
  Gravatar of RimvydasRimvydas
  2011 m. vasario 2 d. 20:18:59

  Kiek žinau "Sadema" tvarkaraščio nerasite. Reikia kreiptis į pačią "Sadema".

 • #1
  Gravatar of MindaugasMindaugas
  2011 m. vasario 2 d. 19:14:36

  O internete ku nors imanoma surast ta "Sademos" tvarkarasti tikslesni?

Rašyti komentarą

Komentuoti negalima