Atnaujinamas autobusų maršruto Grigiškės – Santariškės aptarnavimas

Nuo rytojaus, rugsėjo 22 d., atnaujinamas 067-ojo maršruto Grigiškės – Santariškės aptarnavimas.

Privataus vežėjo aptarnaujamas maršrutas kursuos kiek pakoreguota trasa.

Atsižvelgiant į gyventojų prašymus, buvo pakoreguota autobuso 067 maršruto trasa.

067-ojo maršruto autobusai kursuos šia trasa: Šviesos st. – Kovo 11-osios g. – Vilniaus g. (Grigiškės) – Savanorių pr. – Gariūnų g. – Oslo g. – Erfurto g. – Architektų g. – Laisvės pr. – Ateities g. – P.Žadeikos g. – L.Giros g. – Ateities g. – Jeruzalės g. – Santariškių g. – Santariškių žiedo st.

Maršruto tvarkaraštis bei kita informacija Viešojo transporto entuziastų maršrutų archyve >>

123 komentarai:

 • #123
  Gravatar of JuliusJulius
  2013 m. gegužės 3 d. 00:02:37
  Administratorius

  Sveiki, Jelena,

  Galite kreiptis į keleivių interesus ginančią asociaciją - http://www.nvtka.lt/contact/
  Galite rašyti skundą, jį adresuojant Vilniaus miesto savivaldybei.
  Galite rašyti skundą SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

  Pradžiai siūlau peržvelgti pasikeitimus (http://www.stops.lt/vilniusliepa/index.html), alternatyva vis tiek bus, tik su persėdimais. Tiesiog visiškai perorganizuojama Vilniaus VT sistema.

  Kilus klausimams, galite kreiptis į mus el.p. info@marsrutai.lt

  Sėkmės.

 • #122
  Gravatar of JelenaKJelenaK
  2013 m. gegužės 2 d. 12:54:45

  Laba diena.
  O kur rasyti nepasitenkinima del autobusu marsrutu panaikinimo?
  Gyvename Seskineje,rinkome si rajona del labai gero susisiekimo su centru is visu pusiu.Dabar zada panaikinti 2,6,43,45 marsrutus,o kaip davaziuoti iki miesto ir kiek mes su vaikais lauksime stotelese su persodinimais?

 • #121
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. spalio 12 d. 08:22:37

  Juliau, be jokios abejonės turi būti vieninga sistema, kurios rėmuose turi dirbti bet kokios nuosavybės formos vežėjas. Turi būti vieningas bilietas, turi būti tokia pati kontrolė ir t.t.
  Tačiau mano manymu tai, kas yra dabar (bent jau kas daroma Vilniuje) yra ganėtinai klaiku. Tai galima sakyti ir apie reguliuotojus, ir apie "privatininkus", ir apie "Vilniaus autobusus".
  Man vis labai įdomu kiek kristų kad ir to paties žymiojo ir pelningojo 53-io autobuso maršruto kilometro kaina, jei būtų skelbiamas konkursas jam aptarnauti, kuriame vienodomis sąlygomis dalyvautų bet kuris vežėjas...

 • #120
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. spalio 11 d. 21:00:03
  Administratorius

  Ramūnai, laukinius vakarus primena ne privatininkų naikinimas, bet jų saugojimas ir išlaikymas. Kadangi mieste VT turi dirbti tvarkingai ir darniai. Arba privatininkai turi rodyti iniciatyvą ir būti integruoti į bendrą VT sistemą, arba jie turi būti pašalinti, nes mieste dirbti keliems vežėjams - žalinga. Puikus pavyzdys - Klaipėda.
  Dėl bilietų išspausdinimo - tai tik viena medalio pusė...

 • #119
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. spalio 11 d. 20:25:26

  Juliau, buvo kalba apie tai, kad neduodami bilietai ir taip slepiamos pajamos.
  Kiekvienam keleiviui reikalaujant bilieto, pajamų slėpimas dingsta ta prasme, kad kasos aparato ataskaitoje pasimato realios pajamos.
  Kaip ten apskaičiuojamos kompensacijų sumos iš tikro nežinau, todėl negaliu apie tai diskutuoti. Tačiau jei jos tikrai apskaičiuojamos paties vežėjo, tai yra labai blogai. Turi būti elementarus dalykas - kriterijus turėtų būti parduotas lengvatinių bilietų kiekis.
  Taip, privatininkai įžūlūs, bet dabartiniai savivaldybės veiksmai susiję su privačių maršrutų naikinimu be jokių motyvų irgi pradeda priminti laukinius vakarus.

 • #118
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. spalio 11 d. 18:15:07
  Administratorius

  Ramūnai, suprantu, iš keleivio perspektyvos gali atrodyti viskas paprasta :) Ok, su bilietu dar kaip nors galima laimėti ginčą su konduktore. Tačiau dėl kontrolės tai kitas reikalas. Pagal įstatymą, keleivių kontrolę turi organizuoti pats vežėjas. Taigi jis arba samdo savo darbuotojus, arba samdo saugos ar pan. tarnybą. Papildomai yra VKTI kontrolieriai, bet jie dažniausiai tikrina kelionės dokumentus, nors ir pasitaiko ir bilietų tikrinimo reidai... VMI čia irgi susiję, nes kai kurie vežėjai dirba nesąžiningai toje srityje, kuri netgi gali būti nesąžininga keleiviams parduodant ir galiojančius bilietus - yra ir daugiau nišų, kur galima sukčiauti... Privatininkai sukčiauja vienaip, o savivaldybės vežėjai - kitaip. Pvz., vežėjas savivaldybei pats apskaičiuoja ir pateikia sumą, kurią pageidauja gauti iš savivaldybės už lengvatinių bilietų pardavimą negautas apyvartines lėšas... Dabar tai didmiesčiuose aptvarkyta, nes bilietų pardavimu rūpinasi ne vežėjas, tačiau kitose savivaldybėse gali būti palaida bala. Didmiesčiuose visokios Všį ir SĮ irgi turi būdų savaip sukčiauti... Taigi finansinės tvarkos nėra ne tik privatininkų įmonėse. Skirtumas tik tas, kad privatininkai įžūlesni.

 • #117
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. spalio 11 d. 11:35:58

  Gerbiami kolegos, nepykite, bet apie kokius VMI Jūs čia kliedite??? Kam tas VMI šitoje vietoje šiuo metu kišamas?
  Yra labai paprastas ir elementarus dalykas - kiekvieną kartą mokėdami pinigus paimkime bilietuką (būtinai ką tik spausdintą, o ne dviejų valadų senumo!!!). Jei neduoda - paprašykime. Viskas. Jokių VMI čia nereikia. Čia tereikia keleivių sąmoningumo.
  Plius dar vienas dalykas - keleivių kontrolė turėtų tikrinti ne tik "valstybinius" autobusus ir troleibusu, bet ir privačius autobusus bei mikroautobusus. Viskas. Problema dingsta.

 • #116
  Gravatar of loretaloreta
  2011 m. spalio 10 d. 16:52:41

  Juliau, mano duomenimis uztenka VMI darbuotoju ir keleiviu rastiniu nusiskundimu, bet matyt ten viena "banda"... OJ VERDA PINIGELIAI , isivaizduojat kas turi valdzia o gi popieriukai vertingiausi, o mes cia diskutuojame :)

 • #115
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. rugsėjo 28 d. 20:37:46
  Administratorius

  Jurgi, o man teko matyti ne kartą. Vien vienu reisu nedavė apie 5 bilietų.
  Loreta, VMI, kaip ir bet kokios kitos valstybinės institucijos neturi tiek darbuotojų, kad stebėtų kiekvienos įmonės apyvartą ir spręstų, ten su finansais viskas gerai ar ne viskas gerai. Kaip jau esu minėjęs, reikia rašyti kreipimąsi, tuomet institucija sureaguos. Nors, mano žiniomis, net nelabai verta prasidėti... Iš tiesų, privatininkai dažniausiai patys sau kasasi duobę.

 • #114
  Gravatar of Jurgis (vte)Jurgis (vte)
  2011 m. rugsėjo 28 d. 18:13:50

  kiek kartų man teko važiuoti "kolegitos" 05maršrutu, tai tiek kartų aš bilietuką buvau gavęs. ir net nesimatė, kad konduktorė būtų nedavusi keleiviui bilietuko

 • #113
  Gravatar of LoretaLoreta
  2011 m. rugsėjo 28 d. 14:18:33

  Manau savininkas zino ka imti i toki darba, isitikinus, kad ten saviskiai ir dirba:) Tvarka reiketu padaryti, bet cia ne darbuotojams reik, o VMI pasidarbuot gerai. Ka jie nesupranta kokia apyvarta turi buti? ir nemato kaip masiskai neduodami bilietai (as cia apie 05marsruta). Reikia, kad kas men. tikrintu kaip konduktores isduoda bilietus ir bausti ne tik jas bet ir pacia Kolegita:) ir bauda ne mazesne 500lt. Isivaizduojat kas butu? As taip - Kolegita uzsidarytu arba sumazintu marsrutu skaiciu :) neapsimoketu jiems dirbti, nes priprate sau i kisenes kraut

 • #112
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. rugsėjo 27 d. 18:54:35
  Administratorius

  Loreta, neišmanūs ne žmonės, kurie nežino vidinės virtuvės, bet tie eiliniai keletas darbuotojų, kurie leidžiasi būti verčiami dirbti prieš įstatymą ir sako, kad padaryti nieko negalintys. Galintys, tik nenorintys daryti.

 • #111
  Gravatar of LoretaLoreta
  2011 m. rugsėjo 27 d. 12:37:33

  visai netycia uzejau i si tiklapi, idomu buvo paskaityti kaip cia praktiskai visi nusivaro. Pirmoj eilej tai BRANGIOJI KOLEGITA prisipazinkite, kad konduktores yra verciamos nuslepti mokescius neisduodant bilietu. O zmones kurie nesupranta politiniu zaidimu nekaltikit paprastu darbuotoju del savo neismanumo.

 • #110
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. birželio 7 d. 12:04:47

  Kažkodėl šiandien "Susisiekimo paslaugos" internetiniame puslapyje jau nėra informacijos apie 55-ojo maršruto pratęsimą iki Grigiškių, nepasirodė (o ir dar nebuvo) naujų tvarkaraščių. Galbūt sprendimas atšauktas ir bus priimti kitokie variantai????

 • #109
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. birželio 6 d. 13:36:37

  Nuo 2011 m. birželio 11 d. 55 „Santariškės–Fabijoniškės–Laisvės pr.–Greitosios pagalbos ligoninė” maršruto autobuso trasa pratęsiama iki Grigiškių:

  Autobusai nuo Greitosios pagalbos ligoninės į Grigiškes važiuos Oslo, Gariūnų g., Savanorių pr., Sniegenų, Kadriškių, Kovo 11-osios, Kunigiškių gatvėmis. Iš Grigiškių į Santariškes autobusas važiuos Vilniaus g., Savanorių pr., Gariūnų, Oslo g. iki Greitosios pagalbos ligoninės, toliau – senąja trasa.

 • #108
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. birželio 4 d. 13:49:43

  55 gali padaryti tik kai kuriuos reisus iki Grigiškių. Dalis 55 važiuotų iki GMP ligoninės, o kita dalis iki Grigiškių greičiausiai toks variantas ir bus pasirinktas. Bet 55 greičiausiai nevažiuos P. Žadeikos g., ir pro Jovarėlį. P. Žadeikos g., galėtų paleisti 48.

 • #107
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. birželio 4 d. 11:04:23
  Administratorius

  Jei tai tiesa, apie 067 sugrąžinimą galima pamiršti. Ir savivaldybės veiksmas labai aiškus - panaikinti privatų varžovą ir pasiimti maršrutą savo (savivaldybės) vežėjui. Per mažas keleivių srautas tebuvo pretekstas. O laiko tarpas tarp 067 panaikinimo ir 55 pratęsimo sukurtas specialiai, kad būtų galima sakyti „keleivių pageidavimu pratęstas 55-as maršrutas“. Reikia manyti, kad kiti privatūs vežėjai Vilniaus mieste irgi pamažu bus išstumiami. Gal kiek geriau laikosi 05 ir 062.

 • #106
  Gravatar of Gabrielius (Vte)Gabrielius (Vte)
  2011 m. birželio 4 d. 10:53:21
  Administratorius

  Abejoju, ar tai tiesa...
  Na tai nebeliks patogaus privažiavimo prie Lazdynų ligoninės?

 • #105
  Gravatar of RomaRoma
  2011 m. birželio 4 d. 09:14:34

  Skambinau į savivaldybę ir sakė, kad nuo birželio 11 dienos važiuos 55 autobusas į Grigiškes. Visai neblogai, nes kursuos ir po 18 valandos.

 • #104
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. birželio 3 d. 23:19:29
  Administratorius

  Vilija, kenčia žmonės dėl maršruto panaikinimo ir dėl to, kad kai kurie keleiviai patys kalti - nepranešdavo vežėjo administracijai apie neduodamus bilietus, nes tokiu būdu vežėjas negavo pajamų, be to, buvo iškraipytas keleivių skaičius. Patys sau išsikasė duobę.

 • #103
  Gravatar of VilijaVilija
  2011 m. birželio 3 d. 20:32:31

  Labai gaila,kad panaikino si marsruta.Vaziavau juo kasdien ir galiu patvirtinti,kad keleiviu buvo zymiai daugiau,tik kad daug kas neeme bilietu,o konduktores tam ir nepriestaravo.Buvo atvejis,kai viena ryta aplamai nei vienam keleiviui bilietai nebuvo duodami.Tad gaila,kad del to dabar turi kenteti keleiviai,kuriems sis marsrutas buvo reikalingas.

 • #102
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 3 d. 18:59:06
  Administratorius

  Adomai, ta Žadeikos/Ukmergės sankryža uždaryta dėl daugelio priežasčių, ir dažnos avarijos- tik viena iš jų. Nutiesus jungtį tarp Ateities g. ir Laisvės pr. ir pastačius Ukmergės g. viaduką, šviesoforinė sankryža tapo paprasčiausiai nebereikalinga. Turbūt prisimeni, kaip dažnai ten susidarydavo dideli kamščiai, kuriuose neretai dūsdavo ir visa Žadeikos g. Todėl, mano nuomone, gyvenantys Žadeikos gatvėje kaip tik turėtų būti patenkinti tos sankryžos panaikinimu, nes prie jų namų nebeliko transporto spūsčių ir apskritai sumažėjo automobilių. Be kita ko, Ukmergės gatvė miesto bendrajame plane numatyta kaip miesto vidinis greitkelis, todėl ateityje vieno lygio sankryžos ten ir toliau bus naikinamos arba rekonstruojamos.

  Taip, dviejų lygių Ukmergės- Ateities g. sankryža yra neužbaigta, todėl ir kyla kai kurių susisiekimo keblumų, tarkim, 52A priverstas daryti lanką pro Fabijoniškes, važiuodamas į Tarandę. Bet 55 maršruto trasa pakeista ne dėl tos sankryžos.

  Reikia suprasti, kad neįmanoma suorganizuoti viešojo transporto darbo taip, kad iš bet kurio miesto taško į bet kurį kitą būtų galima nuvažiuoti tiesiogiai. Nuo P.Žadeikos gatvės persėdimai yra pakankamai patogūs, daugiau nei 1 vargu ar reikės daryti. Na nebent 48 galima pro ten nukreipti.

  Bet geriausias variantas yra ir toliau kovoti dėl 067 maršruto atgaivinimo ;)

 • #101
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. birželio 3 d. 17:33:05

  P. Žadeikos ir aplinkinių gatvių gyventojų susisiekimo problema paaštrėjo, kai rekonstravo sankryžą Ukmergės-Ateities gatvių, nes uždarė pravažiavimą iš Žadeikos gatvės į Pašilaičius, todėl dabar norint paleisti autobusą Žadeikos gatve iš Santariškių į Pašilaičius (kaip anksčiau važiavo 55as), reikia padaryti lanką, nes iš Ateities g užsukęs į Žadeikos g. autobusas vėl turi sugrįžti į tą pačią gatvę. Kai parašiau, kad neprotingai padarė, kad atskyrė susisiekimą iš Žadeikos g įPašilaičius ir taip apsunkino susisiekimą viešuoju transportu, tai atsakė, kad toje sankryžoje daug avarijų buvo. Užtat dabar 52a autobusas iš Pašilaičių į Tarandę pirmiausia turi pravažiuoti po Ukmergės gatve, atvažiuoti iki Mandarino prekybos centro ir padaręs lanką įvažiuoti į Ukmergės g. Jeigu autobusas galėtų iš Žadeikos gatvės tiesiai nuvažiuoti į Pašilaičius, o paskui pasiekti Laisvės pr. susisiekimas labai pagerėtų Fabijoniškių gale gyvenantiems žmonėms. Tada vienas iš dabar panašia trasa kursuojančių autobusų - 48 ar 55 - galėtų užgriebti ir Žadeikos gatvę.

 • #100
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 3 d. 17:20:01
  Administratorius

  Žinau, P.Žadeikos g. gyventojams yra problematiška nuvykti į kitus miesto mikrorajonus. Manau, kad tinkamiausia pro ten būtų nukreipti 48 maršruto autobusą. 55 su jo paskirtimi prioritetas yra greitis.

 • #99
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 3 d. 17:15:36
  Administratorius

  Manau, kad tikrai nebus koreguojamos nei 29, nei 55 maršrutų autobusų trasos. 29 tikrai niekas neprątesinės iki Santariškių (trasa ilgės vos ne trigubai), o kas dėl 55, tai irgi abejotina, kad kažką su juo darys. Šis maršrutas, be kita ko, skirtas susisiekimui su Lazdynų ligonine, ir iki ten keleivių srautai tikrai nemaži.

  Manau, daugiausia, ko galima tikėtis, tai geresnio šių maršrutų tvarkaraščių derinimo.

 • #98
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. birželio 3 d. 15:26:15

  Nuo P. Žadeikos gatvės tolokai yra eiti iki Ateities St., o nuo Gelvonų St., 40, 53 ir 56 iki St. P. Žadeikos važiuoja ta pačia trasą. O 53 ir 56 galutinės stotelės yra tos pačios. Išskyrus 40 maršruto autobusą. 56 galėtų nukreipti nuo L. Giros St., Ateities g., P. Žadeikos g., L. Giros g., Daugumoje maršrutų tokie tvarkaraščių laikai yra. Ir standartinis jų atsakymas "Atsiprašome už nepatogumus".

 • #97
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. birželio 3 d. 13:44:59

  Greičiausiai tas apendiksas su P. Žadeikos gatve (Jovarėlio parduotuve) ir vėl liks be susisiekimo su kaimyniniais rajonais - reikės kulniuoti į Ateities gatvę ir mėgautis tobulo tvarkaraščio privalumais.

  Pavyzdžiui, dabar, vasarą, kai autobusai retai kursuoja, ir 48, ir 55 autobusai tomis pačiomis kryptimis dažnai važiuoja vos kelių minučių skirtumu:, pvz, iš Kaimelio stotelės Laisvės pr. pusėn 48-as išvyksta 14.22 ar 15,12, o 55-as - 14.21 ar 15.13. Paskui - apie pusę valandos tyla. Lygiai tas pats ir iš mano Fabijoniškių kvartalo Centro pusėn - 53-as, 56-as ir 40-as dažniausiai išvažiuoja ir grįžinėja beveik kartu. Ne kartą rašiau Susisiekimo paslaugoms ir net buvau suradęs akivaizdžių absurdiško grafiko pavyzdžių, tai atsakydavo "Atsiprašome už nepatogumus" ir vėl tas pats.

 • #96
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. birželio 3 d. 13:20:33

  Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pratęsti 55 maršruto autobusą iki Grigiškių. Arba 29 nuo Savanorių pr., iki Santariškių pačiu trumpiausiu maršrutu. 29 Nuo Savanorių pr., važiuotų Geležinio Vilko g., Ukmergės g., Paberžės g., Simono Stanevičiaus g., Ateities g., Jeruzalės g., (arba Baltupio g., Molėtų pl.), Santariškių. Bet greičiausiai, gali pratęsti porą stotelių 55 maršruto autobusą nuo GMP ligoninės.

 • #95
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. birželio 3 d. 13:08:45

  Savivaldybė atsiuntė atsakymą į mano užklausimą dėl 067 autobuso nuėmimo pranešdama, kad darbo grupė artimiausiu metu svarstys klausimą dėl susisiekimo tarp Grigiškių ir Santariškių pagerinimo, tačiau nemini, kad bus kalbama apie 067 maršruto atnaujinimą.

 • #94
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. birželio 2 d. 20:26:23


  Sveiki,

  Deje,tokių gerų žinių neturime,bent jau mūsų iki darbo dienos pabaigos, Vilniaus miesto savivaldybė neinformavo apie sutarties pratesimą.
  UAB"Kolegita"
  Admiistracija

 • #93
  Gravatar of VidaVida
  2011 m. birželio 2 d. 17:36:48

  Laba diena,

  yra nuogirdų kad Vilniaus miesto tarybos sprendimas yra pakeistas, t,y. 067 autobusas iki Naujų metų vėl kursuos. Ar tai tiesa? Jei taip taip, tai kokiu grafiku?
  Ačiū

 • #92
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. birželio 2 d. 10:29:02

  Laba diena P.Juliau,Ramūnai,

  Esame nusivylę Vilniaus miesto sprendimu,tad prašome Jūsų pagalbos.
  Laukiame Jūsų skambučio UAB"Kolegitos"telefonu 2326665 arba elektroniniu laišku atsiųstų Jūsų kordinačių.

  UAB"Kolegita"
  Administracija

 • #91
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. birželio 1 d. 23:07:01
  Administratorius

  Sveiki, smagu, kad norite atgaivinti maršruto aptarnavimą ir turite entuziazmo. Jei rengsite raštą, siūlau tai daryti organizuotai - kuris nors parašykite pirmiausia savo tekstą (gal Ramūnas ir Adomas galėtų, kaip keleiviai), tada atsiųstumėte man entuziastai@marsrutai.lt, prirašytume savo nuomonę ir išreikštume paramą, taip pat pridėtų tekstą "Kolegita". Tuomet jau bendrą tekstą su "Kolegitos" atstovo parašu, VTe atstovo parašu ir Ramūno arba Adomo parašu pristatyčiau aš ar kitas VT entuziastas, arba kas nors iš Jūsų Vilniaus miesto savivaldybei. Detaliau su manimi galite susiderinti el. paštu, jei domina tokia kooperacija.

 • #90
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. birželio 1 d. 22:34:11

  Gerb. "Kolegita"
  Nepykite, parašysiu tiesiai - Jūs neskaitote to, ką parašiau. Arba nesuprantate ką turiu omenyje.
  Neturiu nieko prieš Jūsų įmonę, bet pastabas jau išsakiau. Jei yra pasirašoma įmonės vardu, neturėtų būti sunku pasirašyti kad jos vardu rašo. Čia tokia užuomina...
  Dėl bilietų - vėl gi, paklausiau konkretaus klausimo - ar konduktorė sunaikina keleivio nepaimtą bilietą, ar paduoda jį kitam keleiviui, nespausdindama naujo, Jūs taip ir neatsakėte.
  Jūsų atsakymas, kad visų konduktorių nesukontroliuosi yra panašus į dabartinį TV3 televizijos spardymasį, kad jos rodomų TV laidų prosiuserių ji nekontroliuoja.
  Norite, suroganizuojame tokį eksperimentą Jūsų aptarnaujamame maršrute? Net paaukočiau vardan to kelis litus. Paimkime ir neperspėję konduktorių važiuojame, dalis atsisakom bilieto ir žiūrime ką konduktorė darys? Kaip manote?
  Tai yra Jūsų aptarnaujams maršrutas. Jei konduktorė daro nesąmones - Jūsų rankose duoti gerokai per galvą tokiam darbuotojui. Tai kaip, ar turite ryžto tokiam eksperimentui? Jei jo metu pasirodytų, kad konduktorė viską daro grai, viešai apie tai parašyčiau ir pripažinčiau, kad klystu.

  Gabrieliau:
  Aš už. Galima rašyti kreipimąsį, su viena sąlyga - jei "Kolegitos" atstovai viešai patvirtins tai, kas yra rašyta šios temos komentaruose. Jei įmonės atsakingi asmenys patvirtins, kad maršrutą aptarnauti jie nori, kad tai yra pelninga, kad jokie nuostoliau nepatiriami, kad kaltinimai, jog savivaldybė nevykdė tam tikrų sutarties sąlygų yra tiesa (nurodant konkrečius sutarties punktus).
  Kitu atveju tai būtų pilstymas iš tuščio į kiaurą. "Kolegita" kaltina savivaldybę, savivaldybė tvirtina, kad nebuvo keleivių. Abu teisūs, kol nėra jokių dokumentais patvirtintų argumetų nei iš vienos, nei iš kitos pusės.

 • #89
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 1 d. 22:19:11
  Administratorius

  Uždarė. Net ir nepaisant pakankamai nemažo populiarumo (60 tūkst. nėra mažai). Net ir nepaisant surinktų 2500 miestiečių parašų.

  Nežinau, gal pasirodysiu labai kvailas, bet dar kartą pasiūlysiu šio maršruto keleiviams kartu su Kolegita kreiptis tiesiai į merą Artūrą Zuoką. Manau, kad kitų kelių išgelbėti 067 maršrutą jau nėra, visi jie praeiti, atsimušta tarsi į sieną. Pavyzdys su mikroautobusais (įsakė nedidinti važiavimo kainų) rodo, kad merui nėra nusispjauti į keleivius, ir gal jis galėtų ką no padaryti, kad 067 maršrutas išliktų

  Taigi norėčiau paklausti kolegų entuziastų, šio maršruto keleivių ir pačios Kolegitos - kaip jūs vertinate galimybę kreiptis tiesiogiai į sostinės merą Artūrą Zuoką su prašymu atšaukti sprendimą naikinti 067 autobuso maršrutą? Tik tas kreipimasis turi būti bendras, vieningas, kitaip rezultato vargu ar galima tikėtis. Kitų būdų išsaugoti šį maršrutą vargu ar yra. Kreipimuisi būtų galima panaudoti Adomo jau rašytą laišką (žinoma jei pats Adomas ne prieš) su nedideliais papildymais ir pataisymais.

 • #88
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. birželio 1 d. 22:11:24

  P.Ramūnai,

  Administracija yra visus įspėjusi ir nuolat kartoja,kad bilietą privalo duoti kiekvienam keleiviui,tačiau mes juk negalime stovėti šalia kiekvieno konduktoriaus ir jį tikrinti.Jei keleiviai mus apie tai informuoja,mes visada į tai sureguojame.Pvz.p.Adomas,nuolatinis mūsų keleivis, yra mus informavęs apie konkrečius vairuotojų ar konduktorių nusižengimus.Tačiau pasaulis margas ir kiekvieno žmogaus sąžiningumo nėra galimybės patikrinti,o dirbame pasitikėdami įmonės darbuotojais.
  Galime tik apgailestauti,kad apie tai sužinome iš Jūsų,kai uždaromas maršrutas.
  Ačiū visiems už geranoriškumą išsaugant smulkųjį verslą,tačiau esame bejėgiai.
  Dėkojame,kad naudojotės mūsų paslaugomis.
  Pagarbiai
  UAB"Kolegita"administracija

 • #87
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. birželio 1 d. 21:15:46

  Va dabar jau supykau. Tikrai nuoširdžiai supykau. Supykau dėl "Kolegitos" (tikiuosi, kad "Kolegitos", nes taip ir nedrįso prisistatyti) frazės "Dėl bilietų,tai pačių keleivių atsakomybė,kad neima bielietų.Bilietus konduktorės privalo duoti kiekvienam."
  Ponai komersantai. Nedarykite sau gėdos, nesiteisinkite tokiais dalykais, neverskite tokių dalykų keleiviams.
  Patarsiu - jei neima bilieto, konduktorė turi pasakyti "bet aš privalau jį Jums paduoti". Po vieno, ar dviejų tokių pasakymų bilietai bus imami be jokių klausimų.
  Man tokie pasakymai jau yra panašūs į SĮSP galvos kišimą į kažką dvokiančio, po ko nebesmagu pakelti galvos.
  Puikiai žinote, kad bilietus duoti privaloma, kad tai yra keleivio draudimas. Jei keleiviui neimant bilieto jūs jo nepaduodat paaiškinę kam to reikia, reiškia Jums nusispjauti ant keleivių. Jei toje pačioje "Maximoje" klientas neima čekio, jis vis tiek yra spausdinamas. Jei keleivis jo neima, jis metamas šiukšlių dėžėn. Ar Jūsų konduktorės taip daro? Ar situacijoje, kai keleivis neima bilieto, konduktorė spausdina kitą bilietą, esamą tiesiog sunaikindama, nes jo negali įkišti keleiviui per prievartą?
  Jei to nenorite daryti, reiškia Jums aptarnavimo kokybė yra svarbi lygiai tiek, kiek SĮSP, savivaldybei ir "Vilniaus autobusams" - kitaip tariant artima nuliui.

 • #86
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. birželio 1 d. 18:42:39

  INFORMUOJAME,KAD MARŠRUTAS 067 VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS SPRENDIMU UŽDARYTAS.

  2011-06-02 JAU NEVAŽIUOSIME.

 • #85
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. birželio 1 d. 18:16:47

  Sveiki,

  Dėl bilietų,tai pačių keleivių atsakomybė,kad neima bielietų.Bilietus konduktorės privalo duoti kiekvienam.
  Na,o dėl Maximos tai tikrai ten nevažiuoja,maršrutas yra Santariškės-Grigiškės.Tačiau apie tokį atvejį administracijos niekas neinformavo.

 • #84
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 1 d. 17:49:59
  Administratorius

  Labai negerai tokie keleiviai elgiasi, paveda ir save, ir kitus keleiviai. Maža to, kad nelaimės atveju negavusiam bilieto keleiviui žala nebus atlyginta, tai dar ir oficialiais duomenimis keleivių srautai, pasirodo, yra kur kas mažesni nei iš tikrųjų, ir maršrutas uždaromas kaip nuostolingas. Dar ir konduktorėms, nespausdinant bilietų, yra lengviau piktnaudžiauti, t.y. Dalį pajamų nugriebti sau. Mano nuomone, konduktorė privalo spausdinti kelionės bilietus, nepriklausomai nuo keleivio noro, o jau paties keleivio reikalas - imti jį ar ne.

  P.s. Kolegita, ar 067 iš tiesų pagal pageidavimą gali užsukti į Maximą Bazę ar pažįstamos matytas atvejis buvo tik išimtis? :)

 • #83
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. birželio 1 d. 16:00:57

  Jeigu pervežamų keleivių skaičius nustatomas pagal parduotų bilietų kiekį, tai vaizdas nėra visiškai tikslus. Šiandien du kartus važiavau 067 maršruto autobusu ir abu kartus mačiau, kaip kai kurie keleiviai krato konduktorei galva, kad ji neduotų bilietų. Taigi, priskaičiavus keleivius be bilietų, paslaugos poreikis gali atrodyti net didesnis negu oficialiai įsivaizduojama.

 • #82
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. birželio 1 d. 12:30:33

  Ačiū už palinkėjimą.
  O maršrutų tvarkaraščius paskelbsime artimiausiu metu.

 • #81
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 1 d. 11:59:58
  Administratorius

  Ačiū, Kolegita, kad atsakote į komentatorių pranešimus :)

 • #80
  Gravatar of Gabrielius (Vte)Gabrielius (Vte)
  2011 m. birželio 1 d. 11:59:06
  Administratorius

  Tai jeigu maršrutas yra ekspresinis, tai nėra kliūtis atvaizduoti jo grafikus. Tuomet mums pakanka išvykimų iš pradinio ir galinio punktų laikų, nes yra laikoma, kad tai yra visos stotelės, kuriose tas maršrutas stoja. Svarbiausia tik, kad pateiktumėte mums tikslius tvarkaraščius ir laiku informuotumėte apie jų pasikeitimus.


  Na, 200 tūkst. Lt per mėnesį- ne tokia jau maža suma. Dabar suprantama, kodėl savivaldybė visomis priemonėmis bando išstumti 067 maršrutą iš miesto gatvių. Bet keleiviai čia niekuo dėti, todėl reikia tęsti kovą dėl maršruto egzistavimo :)

 • #79
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. birželio 1 d. 11:17:52

  P.Gabrieliau,

  Dienraštis "Lietuvos rytas" paraše apytikslią sumą,tačiau tai nėra planuojamos ar neplanuojamos pajamos,tai yra numatoma sutartyje su Vilniaus miesto savivaldybe.

  Dėl kitų naujų maršrutų tai gali būti tik išvykimo laikas iš pradinių stotelių,kadangi jie važiuoja"uždarų durų"maršrutu t.y.stotelėse nestoja.

 • #78
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. birželio 1 d. 08:49:49
  Administratorius

  Šiandien 067 dar dirba. Žiūrėsim kaip bus toliau

 • #77
  Gravatar of Gabrielius (Vte)Gabrielius (Vte)
  2011 m. gegužės 31 d. 20:45:04
  Administratorius

  Kolegita, turiu jums klausimą: ar iš tiesų, kaip parašyta Lietuvos ryto straipsnyje, per mėnesį už šio maršruto aptarnavimą gaunate 200 tūkst. litų mažiau nei planuojate?

  Be 067, aptarnaujate ir tris nemokamus maršrutus: Žalgirio g.- Gariūnai, Pilaitė - Gariūnai ir Perkūnkiemis - Gariūnai. Ar sutiksite, kad ir jų tvarkaraščiai būtų atvaizduoti marsrutai.lt sistemoje?

 • #76
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 16:47:27

  P.Ramūnai,

  1.Informuoju,kad 2011-04-28 elektrononio pranešimo negavome.
  2.Jei būtume nesuinteresuoti šio maršruto egzistavimo,tai net ir nesistengtumeme pratęsti besibaigiančios sutarties.
  3.Apie SĮ"Susisiekimo paslaugų"atsakymą viešinti 067 maršruto tvarkarašti raštu buvo informuota ir Vilniaus miesto savivaldybė.
  4.Dėl sutarties sąlygų nevykdymo-(dienraštis"Lietuvos rytas")"Jis pridūrė, kad 067 autobusų maršrutas miesto savivaldybei yra nenaudingas.
  Už negautas planuotas pajamas privačiam vežėjui sostinės savivaldybė turi sumokėti. Per mėnesį už šį maršrutą susidaro iki 200 tūkst. litų. • #75
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 16:21:17


  Informuojame,kad 2011 m.birelio mėn.1 d. 067 maršruto autobusai kursuos.
  Dėl tolimesnio 067 maršruto būvimo informuosime rytoj.

  Pagarbiai
  UAB"Kolegita"

 • #74
  Gravatar of kolegitakolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 16:03:52


  Na,tai nėra visiška tiesa,nes Vilniaus miesto savivaldybė moka ir UAB"Autobusų parkas"už negaunamas pajamas.Pamąstymui-jei 067 maršrutas nėra naudingas,tai kodėl UAB"Autobusų parko"autobusai yra naudingi ir gali jiems pratęsti maršrutą be jokio konkurso?Ar tai nėra privačių vežėjų ignoravimas?Ir beje autobusai stoja tik stolėse,nes kitaip susidurtų automobiliai judantys paskui autobusą.

 • #73
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. gegužės 31 d. 14:59:02

  Pasiskaitykite http://www.lrytas.lt/?data=20110528&id=sos28mm110528&view=2

 • #72
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 14:11:13

  P.Juliau,

  Pripažįstame,kad suteita Jūsų galimybe nepasinaudojome,tačiau diskusija tarp vežėjo UAB"Kolegita"ir Vilniaus miesto savivaldybės dėl 067 gyvavimo jau buvo prasidėjusi,tad 2011 m.gegužės mėn.mes negalėjome teigti,kad važiuosime birželio mėn.taip,kaip dabar nežinome ar važiuosime rytoj.Tačiau jei 067 maršrutas nebus uždarytas,tai tikrai tvarkaraštis bus paskelbtas Jūsų tinklapyje-ar tai būtų mokama ar nemokama paslauga.
  Ačiū.
  UAB"Kolegita"

 • #71
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 31 d. 14:04:59

  1. Labai įdomu kas rašo prisistatydamas(a) "Kolegita". Vilniaus savivaldybė buvo apkaltinta sutarties nesilaikymu. Jei rašantis asmuo tikrai turi įgaliojimus rašyti įmonės vardu, tai šį faktą siūlau arba išdėstyti viešai (kas pažeista, kaip pažeista ir t.t.), arba net neminėti tokių dalykų, jei tai yra konfidencialu
  2. 2011-04-28 siunčiau laišką adresu kolegita@gmail.com. Atsakymo nesulaukiau iki šiol.
  3. Ar buvo koks nors raštiškais kreipimasis į SĮSP su prašymu viešinti 067 maršruto tvarkaraštį? Jei buvo, tai koks buvo atsakymas, o jei nebuvo, tai kodėl?
  4. Ar teisingai supratau, kad vežėjas "Kolegita" gali oficialiai ir aiškiai pasakyti, kad "Taip, mes norime ir toliau dirbti 067 maršrute ir norime, kad šio maršruto tvarkaraštis būtų skelbiamas SĮSP bei kitose internetinėse svetainėse "?

 • #70
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 13:46:18


  P.Rimvydai,

  pagal keleivių prašyma 067 autobuso maršruto trasa buvo pakoreguota iš Bajorai-Grigiškės į Santariškės-Grigiškės.Jūsų nurodytu laikotarpiu UAB"Kolegita" 067 autobusai nekursavo dėl Vilniaus miesto savivaldybės įsiskolinimo įmonei.UAB "Kolegita" pateikė prašymą dėl sutarties pratęsimo ir Grigiškių seniūno bei gyventojų prašymą (su 2500 parašų ) dėl maršruto būtinumo,tačiau atsakymo nesulaukėme.O dėl rytojaus atsakyti nieko negalime, nes mes ir patys nieko nežinome.Laukiame Atsakymo iš Vilniaus miesto savivaldybės.O gal jie keleivius greičiau informuos,nei vežėją?telefonas informacijai nurodytas autobusuose.

  UAB"Kolegita"

 • #69
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. gegužės 31 d. 13:35:01
  Administratorius

  Sveiki, turiu pastebėjimą "Kolegitos" atstovui. Esu marsrutai.lt ir šio - Viešojo transporto entuziastų - puslapių internete atstovas.

  Patys sakotės darą viską (bent jau taip būtų galima traktuoti Jūsų pasisakymus), kad Jūsų aptarnaujamo maršruto 067 tvarkaraščio sklaida būtų kuo geresnė.

  Tačiau noriu akcentuoti, kad Marsrutai.lt komanda 2011 m. gegužės 4 d. rašė Jums el. paštu - siūlėme prisijungti prie sistemos ir integruoti savo tvarkaraščius į puslapį taip, kad 067 tvarkaraštis būtų šalia esamo 05 bei kitų Vilniaus privačių autobusų maršrutų tvarkaraščių. Šią paslaugą siūlėme nemokamai. Vėliau ir skambinome, tačiau atsakymo nesulaukėme.

  Taip pat Marsrutai.lt puslapyje yra atvira registracijos forma visiems vežėjams, pageidaujantiems, kad jų tvarkaraščiai patektų į mūsų vieningą tvarkaraščių sistemą, tačiau ja "Kolegita" irgi nepasinaudojo.

  Taigi žodžiai nuo realių veiksmų skiriasi.

 • #68
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. gegužės 31 d. 13:28:02

  Dar vienas klausimas yra ar rytoj jau nebevažiuos 067 maršruto autobusas ar važiuos 067 maršruto autobusas? Nes kiek pamenu 2008 m., važiavo maršrutu 067 Bajorai – Grigiškės. Ir po to iki 2010–09–22 d., šio maršruto autobuso nemačiau gatvėse. kas tad jam nutiko, ar atsitiko? Gal reikėtų, kaip nors keleiviams su vežėju susiorganizuoti ir padaryti ar vaizdo įrašą ir foto nuotrauką, kad autobuso maršrutas yra populiarus.
  Reikėtų bandyti įrodyti, kad keleivių srautas yra nemažais vaizdiniais būdais.
  Kokių sąlygų neįvykdė miesto savivaldybė?

 • #67
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 12:32:53  Pabandysime atsakyti į klausimus:

  1. 2008 m.Vilniaus m.savivaldybė buvo paskelbusi konkursą dėl 067 maršruto,kurį ir laimėjo UAB"Kolegita".Tuo metu buvo pasirašyta 3 metų sutartis,kuri baigiasi 2011 m.birželio 1d. Šios sutarties Vilniaus miesto savivaldybė nenori pratęsti,teigdama, kad yra mažas keleivių srautas.Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė nevykdo sutartyje numatytų sąlygų UAB"Kolegitai".Tad iniciatyva nepratęsti sutarties yra tik Vilniaus miesto savivaldybės, nors mūsų duomenimis šiuo maršrutu per mėnesį yra pervežama nuo 50 000 iki 62 000 keleivių.Šie rodikliai didėja,tačiau Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas lieka toks pats,kad maršrutą būtina uždaryti dėl nepakankamo keleivių srauto.
  2.Ramūnai,Jūs ir pats pastebėjote, kad sutartis su SĮ"Susisiekimos paslaugomos"yra pasirašyta, nes yra skelbiamas 05 maršruto tvarkaraštis.Tik ,kai rudenį UAB"Kolegita" kreipėsi dėl 067 maršruto tvarkaraščio paskelbimo, buvo atsakyta, kad eismo tvarkaraštis nebus skelbiamas.Tad galima daryti prielaidą, kad privatus vežėjas yra konkurentas UAB"Autobusų parkui"
  Tačiau,pagal galimybę UAB"Kolegita"pati stengėsi dalinti keleiviams preliminarius eismo tvarkaraščius.Tuo pačiu norime padėkoti savo ištikimiems keleiviams,kurie šį tvarkaraštį įkėlė į internetą.

  UAB"Kolegita"

 • #66
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 31 d. 11:32:45

  O, nuostabu. Taigi, bent jau man kilę klausimai:

  1. Savivaldybė teigia, kad maršrutas yra uždaromas (formalus pagrindas - sutarties pasibaigimas) dėl mažo keleivių skaičiaus. Kieno tai yra iniciatyva - Jūsų (vežėjo), ar savivaldybės? Ar tikrai keleivių skaičius yra nepakankamas, kad galėtumėte pelningai dirbti? Kokie yra motyvai nepratęsti besibaigiančios sutarties?

  2. SĮ "Susisiekimo paslaugos" akcentuoja Jūsų, kaip vežėjo, pareigą skelbti savo aptarnaujamo maršruto
  tvarkaraščius. Taip pat minima aplinkybė , kad nesate pasirašę sutarties su SĮSP, pagal kurią ši įmonė galėtų viešinti 067 maršruto tvarkaraščius, tačiau toje pačioje įmonėje skelbiamas Jūsų įmonės aptarnaujamo 05 maršruto tvarkaraštis, reiškia kažkokios viešinimo sutartys nepasirašytos tik dėl 067. Gal galėtumėte paaiškinti šią keistą situaciją, kai Jūsų maršruto tvarkaraščius norintys sužinoti keleiviai visur atsitrenkia į uždarytas duris?

 • #65
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. gegužės 31 d. 11:02:13

  Laba diena,

  Ramūnai ir kiti mūsų keleiviai,

  mielai sutinkame diskutuoti ,bendradarbiauti ir atsakyti į Jūsų pateikiamus klausimus.

  UAB"Kolegita"

 • #64
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 30 d. 19:45:18

  Jei tai tik rai parašė "Kolegitos" atstovas (pabrėžiu JEI), tai būtų siaubingai smagu, jei viešai sutiktų atsakyti į keletą klausimų. Prašau viešai tam, kad nekiltų jokių interpretacijų apie klausimų šališkumą, neadekvatumą, bendravimo kultūrą ir t.t.
  Taigi, gerbiami "Kolegitos" atstovai, ar Jūs sutiktumėte čia, ar kažkurioje kitoje temoje padiskutuoti?

 • #63
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2011 m. gegužės 30 d. 11:36:31

  Laba diena,

  Atsiprašome,jei gavę elektroninių laiškų nespėjame visiems atsakyti,tačiau labai malonu,kad este suinteresuoti 067 maršruto išsaugojimu ir tolesniu jo kursavimu.Daugybė laiškų ir telefono skambučių sulaukiame iš keleivių,bet mūsų galimybės taip pat ribotos.Kaip vežėjai,mes jau kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybę ir pateikėme prašymą,bei keleivių prašymus, kad maršrutas gyvuotų toliau,tačiau atsakymo dar neturime, nors liko viena darbo diena.

 • #62
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 30 d. 10:02:59

  Cha :)) Ok, jei nenutrauks, tai parašykite būtinai čia, nes tokiu atveju birželio 2 dieną parašysiu savivaldybėn laišką su klausimu kur galima viešai susipažinti su šio autobuso tvarkaraščiu :))

 • #61
  Gravatar of Gabrielius (Vte)Gabrielius (Vte)
  2011 m. gegužės 30 d. 00:24:50
  Administratorius

  Įdomi situacija yra dėl 067 maršruto. Žiūrėsim, kaip bus. Jeigu nepanaikins- puiku.

  Bet kuriuo atveju, informaciją maršrutų archyve nekeisime iki birželio 1-osios dienos - nenorime klaidinti keleivių

 • #60
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. gegužės 29 d. 23:48:44

  Penktadienį (05 27) mano kaimynė iš P. Žadeikos gatvės, kuri yra nuolatinė 067 autobuso klientė, sakė girdėjusi iš vienos šio autobuso konduktorės, kad autobuso kursavimas nuo birželio 1 dienos nutrauktas nebus.

 • #59
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. gegužės 27 d. 13:02:39  VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
  BENDRŲJŲ REIKALŲ DEPARTAMENTO
  INTERESANTŲ APTARNAVIMO SKYRIUS
  Kodas 18871006. Konstitucijos pr. 3, LT-09601, Vilnius. Tel.: (8 5) 211 2000. Faks. (8 5) 211 2222


  Gerbiamas interesante,
  Dėkojame Jums už elektroninį laišką. Informuojame, kad laiškas persiųstas nagrinėti pagal kompetenciją. Dokumento reg. Nr. A97-1869.
  Negavus atsakymo per 20 darbo dienų informuokite mus el. pašto adresu -priimamasis@vilnius.lt.


  Pagarbiai,
  Interesantų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja
  Irena Vaicekauskienė
  El.p. irena.vaicekauskiene@vilnius.lt
  http://www.vilnius.lt  ________________________________________
  From: Adomas Gruodis [mailto:gruodis@hotmail.com]
  Sent: Wednesday, May 25, 2011 4:49 PM
  To: Virginijus Pauza; Vilniaus miesto savivaldybė
  Subject: dėl 067 maršruto

  Laba diena,

  neseniai 067 maršruto Santariškės - Grigiškės autobuse pastebėjome skelbimą, pranešantį, kad nuo 06 01 autobusas nebekursuos. Esame tuo giliai pasipiktinę. Mes gyvename P. Žadeikos gatvės rajone, kur arti nėra jokio autobuso į Karoliniškių ir Santariškių pusę (reikia eiti net iki Ateities gatvės). Kai iš P. Žadeikos gatvės buvo iškeltas 55 maršruto autobusas, paskutinio Fabijoniškių kvartalo gyventojams atsirado didelių susisiekimo nepatogumų su kaimyniniais rajonais.

  Atsiradęs 067 maršrutas iš dalies kompensavo patirtus nepatogumus. Tiesa, iš pradžių 067 nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Problema buvo tame, kad niekur nebuvo platinami jo kursavimo grafikai. Tačiau pamažu žmonės apie jį sužinojo, padidėjus keleivių srautams šis autobusas pradėjo kursuoti net išeiginėmis dienomis. Juo tenka neretai naudotis. Tad atsakingai galime pasakyti, kad keleivių srautai dabar yra gerokai išaugę. Uždaryti šio maršruto negalima, nes tuomet vėl kai kurių rajonų gyventojams atsiras papildomų susisiekimo nesklandumų. Jeigu jums kelia abejonių šio maršruto populiarumas, patys surenkite reidą ir pasivažinėkite juo, ypač rytinėmis ir popietinėmis valandomis. Pats šiandien važiavau iš P. Žadeikos gatvės apie 10.45 val. į Karoliniškes - autobusas buvo apypilnis.

  Prieš priimdami sprendimus, pagalvokite, ar dėl to gyventojams tikrai bus patogiau. Viliamės, kad nedarysite tokios klaidos.

  A. Gruodis ir kaimynai iš P. Žadeikos gatvės

 • #58
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 27 d. 11:11:24

  Na nežinau kaip ten su tais raštais ir skambučiais į savivaldybę, bet va ateina ta birželio pirmoji, kuri lyg ir yra maršruto uždarymo data.
  Pamąstymui: jei kaip rašo Adomas, 067 autobusuose tikrai yra informacija, kad dėl maršruto uždarymo galima skambinti nurodytais telefonais, tai gaunasi, kad maršruto uždarymo iniciatoriai yra ne "Kolegita"??? Taip pagalvojau tik iš to numerių nurodymo fakto, todėl tai yra tik spėjimas...
  Tarp kitko E.Matonis į pakartotinį prašymą pateikti 067 tvarkaraščius (laiško rašymo dieną jis dar turėjo gyvuoti daugiau nei savaitę) nebereagavo apskritai.
  Taigi, turime super įdomią situaciją:
  1. Kolegita aptarnauja maršrutą, tačiau pati neatsako į laišką. Taip ji galėtų nors kažkaip prisidėti prie tvarkaraščių platinimo
  2. SĮSP - žemėn galvą sukišęs strutis. Mes neskelbiame, tegu skelbia Kolegita. Mes čia tik šiaip...
  3. Savivaldybė - atsako ne to, ko klausiama. Klausiau kur galima susipažinti su tvarkaraščiais, o gavau atsakymą, kad maršrutas uždaromas po pusantros savaitės. Tas pusantros savaites dar dirbsiančio maršruto tvarkaraščio vis tiek nerodo.
  4. Savivaldybė tvirtina, kad maršrutas uždaromas dėl mažo keleivių skaičiaus. Kolegitos autobusuose skelbiama informacija kur gali kreiptis dėl to nepatenkinti žmonės - tai gaunasi, kad Kolegita nepatenkinta tuo maršruto uždarymu?

  Būtų visai juokinga, jei dvi iš trijų šioje istorijoje minimų įmonių nebūtų išlaikomos iš mokesčių mokėtojų pinigų...

 • #57
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. gegužės 25 d. 11:25:58

  Giliai apgailestaudamas, kad akivaizdžiai išpopuliarėjęs 067 maršrutas (taip galiu teigti, nes jis važiuoja pro mano namus ir neretai juo naudojuosi) uždaromas nuo birželio 1 dienos, šiandien autobuse perskaičiau pranešimą, kad dėl šio reikalo galima skambinti telefonais 2112155 arba 2112859 už miesto transportą atsakingiems klerkams. Gal keleivių skundai padėtų išsaugoti šį maršrutą ir dar net pagerinti jo grafikų sklaidą.

 • #56
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. gegužės 24 d. 19:16:17
  Administratorius

  O tai 067 vairuotojai turi pilnaverčius grafikus ar tik su kontroliniais punktais? Tai ką, į kitas maršruto stoteles jie gali atvykti kada nori ar jose išvis nestoti? Bet šiaip, verta pripažinti, kad Kolegitos vairuotojai taip žiauriai nemedžioja keleivių kaip kad 062. Nė karto neteko matyti, kad 05 specialiai šokinėtų prieš 26, o 067- prieš 55.

  Turbūt kažkas rimtai norėjo, kad šio maršruto nebeliktų. O gal visi kiti privatininkai taip įspėti, kad niekas jiems ilgai neleis verstis savo veiklia.

 • #55
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. gegužės 24 d. 14:22:12
  Administratorius

  Tie tvarkaraščiai tiek 062, tiek 067 yra ir jie patvirtinti oficialiai. Tiesiog 062, kaip suprantu, važiuoja ne pagal jam nustatytą grafiką, o pagal 53-o maršruto, t.y. keletas minučių prieš jį. Esu matęs pas vairuotoją prikabintus keletą lapelių su akivaizdžiai kitų "konkurentų" maršrutų grafikais.
  O dėl tokio savivaldybės bei vežėjų požiūrio į keleivius neturiu ko ir pridurti - liūdna...
  Kas liečia grafikus galinėse stotelėse - situacija absurdiška - vežėjas privalo grafikus kabinti galinėje stotelėje, o ten yra tik privačios įmonės stotelės paviljonas arba SĮSP stotelės ženklas. Vieniems teks gerokai sumokėti, kad leistų ten kabinti grafiką (ir tai ne visur - Grigiškėse nėra nė vieno paviljono), o kiti - kategoriškai atsisako bet kaip bedradarbiauti.
  P.S. 067 grafikas yra tik pas vairuotojus, autobusuose ir mūsų maršrutų archyve - stotelėse jo nėra. Vos paleidus maršrutą, buvo priklijuotas kažkurioje Grigiškių stotelėje, bet greitai dingo.

 • #54
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 24 d. 14:01:33

  Gabrieliau, autobuse konduktorė gali dalinti kad ir popieriukus nuo fantikų. Lygiai taip pat kaip 062 autobusai turi savo tvarkaraštį, pagal kurį važiuoja, o ne tą, kuris yra nurodytas stotelėje ir suderintas su kontroliuojančiom institucijom.
  O kontroliuojančios institucijos (šiuo atveju "Susisiekimo paslaugos" ir atitinkamas Vilniaus savivaldybės skyrius) mano vertinimu slepia oficialiai suderintus 067 maršruto tvarkaraščius. Arba jų nėra apskritai...

 • #53
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. gegužės 24 d. 11:56:02
  Administratorius

  Vitalijau, o ar Grigiškių žiede ir prie Vaikų ligoninės kabo kokie nors 067 grafikai?

  Na, 067 grafikas nėra visiškai slepiamas- autobusuose kabo lapai su išvykimais iš galinių stotelių ir kai kurių kontrolinių punktų. Tokius pat grafikus dalija konduktorės. Bet informacijos, suprantama, yra tragiškai mažai. Turi būti pateikiami atvykimai į kiekvieną maršruto stotelę. Juk ne visi nuo pradžios iki galo

  Akivaizdžiai taikomi dvigubi standartai.
  O nepatenkintų maršruto naikinimu bus tikrai daug.

 • #52
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. gegužės 24 d. 09:58:47
  Administratorius

  Ramūnai, jūs esate visiškai teisus, nebėra net ką pridurti. Taip, vežėjas privalo laiku informuoti apie besikeičiančius grafikus, tačiau juos skelbti vienoje vietoje ir turi Susisiekimo paslaugos. Tai yra ir jų pareiga. Jei jau apsiėmė vykdyti šias pareigas (kalbu apie 05 ir 062 grafikus), tai ir vykdyti jas reikėtų tinkamai, o ne daryti viską, atsiprašant, per vieną vietą.

  Kalbant apie 067, šio maršruto keleiviams siūlyčiau surinkti parašus ir rašyti laišką į Kolegitą bei savivaldybės viešojo transporto poskyrį. Jei nepadės, kreipkitės tiesiogiai į merą Artūrą Zuoką. Belskitės, ir bus atidaryta. :)

 • #51
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 24 d. 09:58:13

  Vitaliau, kodėl manote, kad toks reikalavimas sutartyse man skambėtų kvailai? Visiškai nekvailai, jei jis yra.
  Tačiau kur tvarkaraščiai ne galinėse stotelėse? Kitas klausimas - ar bet kas gali kažką klijuoti ant viešojo transporto stotelės stulpo? Ten ne "Susisiekimo paslaugų" valdos netyčiom?
  Esmė yra ta, kad kažkodėl vieno maršruto tvarkaraščiai yra slepiami, o kitų - skelbiami.
  Slepiami sakau neatsitiktinai, nes savivaldybės atstovai jį irgi slepia... Parašiau dar vieną laišką su prašymu vis tik leisti viešai susipažinti su šiuo tvarkaraščiu, nes autobusas dar savaitę kursuoja. Taip pat paklausiau kaip "Susisiekimo paslaugos" atrenka kokius maršrutus skelbti, o kokius atsisakyti skelbti (žr. savivaldybės atstovo laišką, kuriame sakoma, kad "atsisakė"). Iš karto galiu pasakyti, kad mano manymu tos mistinės viešinimo sutarties nebuvimas - ne argumentas. Normaliai organizuojant VT darbą, tas viešinimas būtų įrašytas sutartyje su vežėju, be kurios jis apskritai negalėtų dirbti.

 • #50
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. gegužės 24 d. 09:48:15
  Administratorius

  Ramūnai, kad ir kaip kvailai tai skambėtų jums, bet sutartyse su vežėjais visada yra toks įpareigojimas galinėje stotelėje iškabinti grafiką. T.y. patiems ant stotelės ženklo klijuoti savo grafiką, kuris greitai yra nuplėšiamas... Susisiekimo paslaugos čia pasielgė labai nekorektiškai ir savanaudiškai.
  Beje, pastebėjau, kad 067 maršrutu keleivių važiuoja žymiai daugiau - jau beveik visos sėdimos vietos užimtos būna. Na, o kad jį uždaro "tyliai" tai čia jau Vilniaus tradicija - imam ir panaikinam, kol niekas nepastebėjo. Jokios pagarbos keleiviams, jokios informacijos apie maršruto panaikinimą.

 • #49
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 24 d. 09:22:14

  Kalbant apie 067 maršruto pavyzdį, bet neapsiribojant tik juom, matosi tos didelės ir senos problemos, kurios kamuoja Vilniaus viešąjį transportą. Susidaro įspūdis, kad viskas vyksta vos ne kaip laukiniuose vakaruose - viena kontroliuojanti įstaiga siunčia pas vežėją ir kiton įstaigon, vežėjas neatsako, o kita kontroliuojanti įstaiga siunčia vaizdžiai kalbant velniop (parašo, kad maršrutas uždaromas, bet tvarkaraščio taip ir neparodo, o gi dar savaitę važinės, kodėl vėl slepia???).
  Mano supratimu, tai "Susisiekimo paslaugų" apeliavimas į tai, kad vežėjas pats turi pareigą skelbti tvarkaraščius yra pakankamai niekingo slėpimosi krūmuose pavyzdys. Kur tas vežėjas turi skelbti informaciją? Savo internetinėje svetainėje? Jei mieste bus 25 privatūs vežėjai, tai keleiviui reikės eiti per 25 svetaines, nes viešojo transporto darbą koordinuojanti įmonė atsisako skelbti tvarkaraščius savo priemonėmis? Taip pat kyla klausimas kur ta vežėjo pareiga yra numatyta? Sutartyse? Licencijos sąlygose? Ant kažkieno stalo gulinčiame popieriuke? Kur labai aiškiai ir viešai išdėstytos koorinuojančių įstaigų ir vežėjų teisės ir pareigos? Ir kas čia per koordinavimas, jei yra atsisakoma skelbti tvarkaraščius?
  Dabar gal nepradėsiu rašyti apie techninę autobusų būklę, apie žiemą nenuvalytus ir nepabarstytus žiedus, apie policijos iškvietimo į autobusą galimybę, tai jau dar ilgesnė ir nelabai ką linksmesnė tema už koordinuojančių įstaigų veiklą. Transporto sistema serga. Labai sunkiai serga. Ir kol kas nematau prošvaisčių, nes nėra jokių žingsnių normalios, sąžiningos konkurencijos įvedimui, nematau jokių žingsnių dinamiško, tikrais matavimais pagrįstų tvarkaraščių sudarymo linkme, nepastebiu elementaraus noro dirbti. Darbu vadinu ne sėdėjimą nuo 8 iki 17, o išėjimą į gatvę, pasižiūrėjimą kokios gi realiai yra problemos, kur yra blogi tvarkaraščiai ir neatidėliotiną tos problemos sprendimą. Po truputį tai sutvarkyti galima, tereikia noro, o jo nėra.

 • #48
  Gravatar of Gabrielius (Vte)Gabrielius (Vte)
  2011 m. gegužės 23 d. 17:17:36
  Administratorius

  Man tai keisčiausia, kad 067 naikinamas dėl mažo keleivių srauto. Pastaruoju metu jis buvo pakankamai populiarus. Taip, normalios tvarkaraščių sklaidos nebuvimas (tik autobuse dalijami lapukai su išvykimais iš galinių stotelių, ir net iš Santariškių žiedo vietoj Vaikų ligoninės) trukdo tikėtis didesnių keleivių srautų. Todėl savivaldybės sprendimas neskelbti tvarkaraščių yra mažų mažiausiai kvaila. Kvaila yra neužbaigti pernai pradėto darbo (paskelbtus 05 ir 062 maršrutų grafikus). Teiginys, kad vežėjas pats turi rūpintis tvarkaraščių sklaida, irgi nėra argumentas, nes civilizuotoje šalyje grafikai turėtų būti vienoje vietoje, o ne kiekvieno vežėjo individualiai pateikiami. Savivaldybė akivaizdžiai kratosi atsakomybės.

  Panaikinus 067 maršrutą, vietoj jo tikrai niekas nepaleis jokio analogiško miesto maršruto, todėl keleiviams, įpratusiems važiuoti į Gariūnus, MRU, Santariškes be persėdimų, dabar teks iš naujo keisti įpročius. Kadangi keleivių yra nemažai, savivaldybei turbūt ne vienas keleivis skundą rašys.

  Nežinau, dėl ko savivaldybė su Kolegita nepratęsė sutarties. Arba jie nori palaipsniui išvyti iš miesto gatvių mikriukus ir privačius autobusus, arba pati Kolegita nebenori šio maršruto aptarnauti. Bet faktas, kad tikrai ne dėl mažo keleivių srauto- srautai tikrai nemaži.

 • #47
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. gegužės 23 d. 11:24:19

  Tai, kad dar ir 067 maršruto vairuotojams patinka trumpinti maršruto trasą. O įmonė neskelbia savo 067 maršruto eismo tvarkaraščių ir todėl keleivių ir yra mažai. Gal tegul tada pratęsia arba paleidžia kokį nors tada iš UAB „Vilniaus autobusai“ autobuso maršrutą, nes tada tikrai turėtų padaugėti keleivių, nes jie galės naudotis e.bilietų. Tikrai, keista, kad savivaldybė su savo įmone nedirba keleivių labui. Gal reikėtų tau dar pabandyti per šį linką parašyti į Vilniaus miesto savivaldybę viešai http://www.facebook.com/vilnius.lt

 • #46
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. gegužės 23 d. 11:11:10
  Administratorius

  Ramūnai, kai galėsi, brūkštelėk el. paštu entuziastai@marsrutai.lt, tik nepamiršk prisistatyti :)

 • #45
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 23 d. 10:23:52

  Man šioje situacijoje keisčiausia "Susisiekimo paslaugų" ir Vilniaus savivaldybės pozicijos. Abi minėtos institucijos kaip stručiai slepia galvas ir tiek.
  Kaip gali būti maršrutas populiarus, kai net jo tvarkaraščiai yra slepiami? Va taip ir gimsta visokios teorijos, kad kažkas čia nelabai švaru, jei taip slepiama...
  Tikėtina, kad nemaža dalis kaltės tenka ir "kolegitai". Tačiau kadangi jie nieko taip ir neatsakė, tai apie paties vežėjo norus ar iniciatyvas skelbti savo maršruto tvarkaračius galima tik spėlioti.

 • #44
  Gravatar of Rimvydas L.Rimvydas L.
  2011 m. gegužės 23 d. 09:49:35

  Ramūnai, kol dar nepanaikino 067 maršruto autobuso reikėtų padaryti vaizdo įrašą iš vidaus, kai yra su keleiviais užpildytais, ar labai pilnas ar pustuštis yra. Na privatiems vežėjams tik pelnas rūpi. O į keleivius kaip matau jiems yra nusispjauti.

 • #43
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. gegužės 23 d. 08:02:39

  Taigi, rezultatai tokie - "Kolegita" apskritai nesiteikė reaguoti į laišką, o iš savivaldybės gavau tokį atsakymą:

  Labas rytas,
  Klausimas dėl 067 maršruto eismo tvakraraščių buvo svarstomas Komunalinio ūkio departamento įsteigtos Darbo grupės posėdyje. SĮ "Susisiekimo paslaugos" atsisakė talpinti stotelės cilindruose 067 maršruto tvarkaraščius ir nurodė, kad vežėjo pareiga skelbi informaciją. Kadangi 067 maršruto aptarnavimo sutartis baigia galioti 2011-06-01, keleivių maršrute yra mažai (keleiviams ir gyventojams nėra reikalingas), priimtas sprendimas po š.m. birželio 1 d. maršruto aptarnavimą nutraukti.

  Atsakymo autorius - Evaldas Matonis

 • #42
  Gravatar of 067067
  2011 m. gegužės 21 d. 15:03:06

  esu patenkinta siuo autobusu!!! vazyneju i kolegija , vienu o ne 3 autobusais....

 • #41
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. balandžio 28 d. 21:16:21
  Administratorius

  Ramūnai, sakydamas "tai nieko nekeičia" turėjau omenyje, kad Jūs tik patvirtinate žinomus faktus. Tikrai neskatinu ir nepalaikau tokių įstatymų pažeidimų. Kolegitos autobusai grafiko laikosi patenkinamai, ko nepasakysi apie Centvalio 062. Su juo tikrai yra problemų ir didelių. Iš galinės stotelės išvyksta gal ir laiku, bet į stotį atvyksta visiškai ne pagal grafiką. Na ir nieko nuostabaus - juk jie "kariauja" su 53 miesto maršrutu. Tokią situaciją ištaisyti gali tik griežta kontrolė, kurios ko gero niekada privatininkams ir nebuvo. Taigi, rašykit į savivaldybę, gal Jus išgirs. Nors šis dalykas tikrai yra labai apleistas...

 • #40
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. balandžio 28 d. 11:56:29

  Juliau, smagu, kad mano domėjimasi ir kreipmąsi vertinate teigiamai. Tikrai nemanau, kad esu visur 100% teisus, kad viską darau absoliučiai gerai ir teisingai. Tiesiog dabar, jau tik kaip keleivis, iš šono žiūriu į visuomeninį transportą, į informavimą, į aptarnavimą, į kylančias problemas.
  Tikrai nemanau, kad bet kuris VT organizatorius ar koordinatorius yra priešas, bet esu įsitikinęs, kad bet kuri įmonė savo darbą turi atlikti gerai, o aš, kaip keleivis, turiu paklusti galiojančioms važiavimo taisyklėms. Iš savo pusės taip ir darau - iš VT koordinatorių ir aptarnaujančių bendrovių to pasigendu. Štai tokia ir mano laiškų esmė buvo. Kol kas atsakymo iš "Kolegitos" nėra, tikiuosi, kad sulauksiu.

 • #39
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. balandžio 28 d. 11:01:17
  Administratorius

  Ramūnai, iš dalies esate teisus, iš dalies ne. Labai teigiamai vertinu jūsų iniciatyvą ir siūlau parašyti man el. paštu entuziastai@marsrutai.lt ir galėčiau pasiūlyti, į ką kreiptis, jei dar tiksliai nežinote... Su privačiais vežėjais situacija dar pataisoma, bet su maršrutiniais taksi Vilniaus mieste yra didelė problema - sunku rasti tvarkaraščius.

 • #38
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. balandžio 28 d. 10:57:02

  Gabrieliau, į "Kolegitą" jau kreipiaus šiandien ryte. Laiškas parašytas, laukiu atsakymo.

 • #37
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. balandžio 28 d. 10:41:23
  Administratorius

  Ramūnai, tinkama tvarkaraščių sklaida yra ir vežėjo pareiga, todėl Jūs turėtumėte kreiptis ne tik į Savivaldybę, bet ir į vežėją. Puikiai suprantu jūsų pasipiktinimą aplaidžiu Savivaldybės darbuotojų darbu, bet šiuo atveju pagrindinis paslaugos (067 maršruto) teikėjas yra "Kolegita", tad ir iš jos jūs kaip keleivis turite teisę kai ko reikalauti, tame tarpe ir normalios grafikų sklaidos.

  Visi Kolegitos kontaktai yra čia http://118.lt/imones/kolegita-uab/3286176 .

 • #36
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. balandžio 28 d. 08:54:36

  Juliau:
  Aš padėkojau už infomaciją. SĮ "Susisiekimo paslaugos" yra savivaldybės įmonė, kuriai turėtų labiausiai rūpėti tokie dalykai kaip eismo tvarkaraščių skelbimas. Privati įmonė man apskritai neprivalo teikti jokios informacijos. I.Grigelevičiūtė šiuo klausimu man pasiūlė kreiptis į vieną iš savivaldybės departamentų. Manau, kad tai būtinai padarysiu. Mano būdas nėra nei grubus, nei dar koks, kad siūlyti naudoti švelnesnius būdus :) Aš tiesiog pasiklausiau, gavau nuorodas kur kreiptis. Į savivaldybę kreipsiuos tikrai, o į "Kolegitą" - pagalvosiu, nors gal būtų įdomu sužinoti ar jie pateiktų tvarkaraštį.

  Vitalijau:
  Nežinau kaip Jums, tačiau man yra nepriimtina žinoti, kad yra nuolat pažeidžiami įstatymai ir į tai nekreipti dėmesio. Įmonė gali susidaryti tvarkaraštį vienam vairuotojui kad ir visai parai, ar tai irgi nieko nekeis? Tai tada gal nieko nekeičia ir klausimai apie tai, ar paskelbtų 05 ir 062 tvarkaraščių apskritai laikomasi, ar jie paskelbti tik šiaip, dėl juoko (bent jau 062 tai nepastebėjau, kad laikytusi)? Tada gal nieko nekeičia ir jei neduodami bilietai, dėl skubėjimo (kaip minima šioje temoje) kartais pakeičiamas maršrutas?
  Gal tuomet susidarykime sąrašą dalykų, kurie nieko nekeičia ir į juos nekreipkime dėmesio, nes tai nesvarbu? :)
  Dėl to už ką atsakinga SĮ "Susisiekimo paslaugos" - įmonės internetinėje svetainėje apie tai nėra jokios informacijos - visur tuščia. Kažkodėl nepasiskelbiama už ką yra atsakinga, todėl lieka klausinėti ir būti apkaltintam neetiškumu :)
  Puikiai pamenu kažkada turėtą bandymą aiškintis vieno iš maršruto tvarkaraščio sudarymą, tai VAP rodė į susisiekimo paslaugas, o šitie - į VAP :) Nors ant grafiko, duodamo vairuotojams, yra abiejų įmonių spaudai :)

  VT organizatorių ir paties VT nelaikau savo priešais. Per daug su tuom teko būti susijusiam ir esu labai neabejingas šiai sričiai. Tačiau VT organizatoriai neturėtų laikyti priešais ir keleivių, kurie kreipiasi dėl kažkokių klausimų. Sutikite, kad VT tvarkaraščiai nėra ne tik kad idealūs, bet kartais net tolokai iki gerų, o į klausimus dėl konkrečių problemų reaguojama labai skausmingai.

 • #35
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. balandžio 26 d. 21:53:02
  Administratorius

  Ramūnai, nežinant visų sutarties sąlygų, nereikėtų į VT organizatorius žiūrėti kaip į liaudies priešus. Darbuotoja atsakė teisingai, o Jūs elgiatės neetiškai. Darbuotoja Jums pasiūlė į ką kreiptis dėl informacijos, o Jūs dar išreiškėte nepasitenkinimą vietoje to, kad padėkotumėte. Manau, situaciją keisti reikėtų kiek švelnesniais ir kitais keliais einamais būdais ;)

 • #34
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. balandžio 26 d. 12:23:07
  Administratorius

  Tai, kad vairuotojai dirba ilgiau, nei leidžia įstatymai ir, kad pažeidinėja KET, yra jau seniai konstatuotas faktas. Nežinau, ką Jūs tuo norėjote pasakyti, nes tai absoliučiai nieko nekeičia. Įmonė pati pasidaro sau tokį grafiką ir pagal jį važinėja - štai Jums ir paaiškinimas. Visa tai tikra, nebent Jūs pateiksite įrodymų, kad yra priešingai. Minimo KET pažeidimo niekas neteisina, tik įvardija motyvus, kuriais remiasi vairuotojai.
  Kas liečia 067 grafiko skelbimą Susisiekimo paslaugų tinklapyje, tai Jums buvo paaiškinta, kad sutartis pasirašyta tik konkrečiai dėl 05 ir 062 maršrutų. Tuo metu, kai ji buvo sudaryta, 067 maršrutas dar nevažiavo. Čia jau nėra svarbu, ar ta pati įmonė aptarnauja, ar kita - sutarties objektas yra tik konkretus maršrutas. Susisiekimo paslaugos nėra atsakingos už privačių vežėjų veiklą, todėl iš Jūsų pusės buvo neetiška ir nepagarbu rašyti "nereikia keleivių siuntinėti į privačias įmones".

 • #33
  Gravatar of RamūnasRamūnas
  2011 m. balandžio 26 d. 11:50:07

  Na, gal tema jau senoka, tačiau ją radau ieškodamas informacijos apie "Kolegitą" ir būtent 067 maršruto tvarkaraštį.
  Parašiau el. laišką į "Susisiekimo paslaugas", kuriame paklausiau kaip rasti ir susipažinti su šio maršruto tvarkaraščiu. Man atsakė ponia Irena Grigelevičiūtė, kuri teigia, jog:
  "Mūsų internetinėje svetainėje 05 ir 062 maršrutų tvarkaraščiai patalpinti todėl, kad šiuos maršrutus aptarnaujančios įmonės pasirašė sutartis dėl tvarkaraščių patalpinimo. Dėl 067 maršruto sutartis nepasirašyta.Dėl minėto maršruto tvarkaraščio galite kreiptis į įmonę, kuri aptarnauja šį maršrutą,t.y. UAB Kolegita."
  Keista. 05 berods gi irgi aptarnauja "Kolegita". Bet va sutartis su ja nepasirašyta, todėl 067 neskelbia...
  Parašiau, kad nereikia keleivių siuntinėti į privačias įmones, laukiu atsakymo...
  Dabar komentaras dėl pervargusių vairuotojų, dirbančių 12-14 val per dieną. Ar taip komentuojantys skaito įstatymus? Apie vairuotojo darbo ir poilsio režimus teko girdėti? Tiek valandų per parą vairuotojas dirbti neturi teisės - tai yra įstatymo pažeidimai, todėl tuom teisinti nereikėtų.
  Taip pat nereikėtų teisinti ne kartą mano matytų 067 maršruto vaituotojų daromų posūkių iš antros L.Giros g. eismo juostos (ja galima važiuoti tik tiesiai) į kairę, į Ateities g.

 • #32
  Gravatar of Gabrielius (VTe)Gabrielius (VTe)
  2011 m. vasario 21 d. 22:42:38
  Administratorius

  Eldar, deja, kol nera pilnavercio tvakarascio, apie tai, kiek laiko duodama krypciai Grigiskes - Santariskes iveikti, galima tik spelioti. Mano nuomone, tai 55 min. (47 min, kurios duodamos vaziavimui tarp Grigiskiu ir Ateities st. + 8 min vaziavimui tarp Ateities st. ir Vaiku ligonines). Bet sis skaicius yra tik teorinis ir jus neprivalote juo remtis. Be to, nepamirskite, kad tai privatus marsrutas, tad grafiko jis gali paprasciausiai nesilaikyti. Linkime geros kloties

 • #31
  Gravatar of EldarEldar
  2011 m. vasario 21 d. 21:10:41

  Sveiki. Tiesa sakant labai neaiskus tvarkarastis tame, kad neaisku kiek laiko jis vaziuoja is grigiskiu i santariskes.
  Jeigu pvz. isvaziuoti is grigiskiu 6.53, tai kelinta jis atvaziuos i santariskes, 7.53?

 • #30
  Gravatar of Gabrielius (Vilnietizz)Gabrielius (Vilnietizz)
  2011 m. vasario 5 d. 16:18:05
  Administratorius

  Adomai, dėkojame už tai, kad operatyviai pranešėte mums apie pasikeitusį 067 maršruto tvarkaraštį.
  Tvarkaraštis atnaujintas.

 • #29
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. vasario 3 d. 13:04:53
  Administratorius

  Ačiū, Adomai, už informaciją. Šiandien pakeisime tvarkaraštį Maršrutų archyve, šiam maršrutui skirtame puslapyje.

 • #28
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. vasario 3 d. 11:40:17

  Vėl pasikeitė 067 autobuso tvarkaraštis. Dabar didysis tvarkaraštis galioja pirmadieniais-penktadieniais, o mažasis - šeštadieniais-sekmadieniais

 • #27
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. sausio 19 d. 19:07:09

  Tvarkaraštį atspausdintą davė konduktorė

 • #26
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. sausio 19 d. 18:54:48
  Administratorius

  Adomai, ačiū už informaciją. Iš kur gavote tvarkaraštį, kas šaltinis?

 • #25
  Gravatar of AdomasAdomas
  2011 m. sausio 19 d. 16:31:10

  Naujas 067 autobuso Grigiškės - Santariškės tvarkaraštis

  Iš st. Santariškių žiedas:
  (pirmadienis – šeštadienis)

  05| 44 58
  06| 12 26 40 55
  07| 10 25 39 53
  08| 08 22 37 52
  09| 10 30 45
  10| 10 15 30 45
  11| 00 20 40 55
  12| 10 25 40 55
  13| 10 25 40 54
  14| 08 22 36 50
  15| 05 20 35 49
  16| 03 18 32 46
  17| 01 15 30

  Iš st. Santariškių žiedas:
  (sekmadienis)

  06| 00 30 55
  07| 25 50
  08| 20 45
  09| 15 40
  10| 15 45
  11| 15 45
  12| 15 35
  13| 05 35
  14| 05 25 55

  Ateities st. + 8 min.
  Pašilaičių žiedas + 16 min.
  Spaudos rūmai + 26 min.
  Erfurto st. + 40 min.
  Gariūnai + 45 min.

  Iš st. Grigiškių žiedas:
  (pirmadienis – šeštadienis)

  06| 00 15 25 39 53
  07| 08 22 37 50
  08| 05 20 34 49
  09| 03 17 31 48
  10| 05 25 40 55
  11| 10 25 40 55
  12| 15 35 50
  13| 05 20 35 50
  14| 05 20 35 49
  15| 03 18 32 46
  16| 01 15 30 44 58
  17| 13 27 41

  Iš st. Grigiškių žiedas:
  (sekmadienis)

  06| 00 30 55
  07| 25 50
  08| 20 45
  09| 15 40
  10| 10 35
  11| 05 40
  12| 10 40
  13| 10 30
  14| 00 30
  15| 00

  Gariūnai + 10 min.
  Erfurto st. + 16 min.
  Spaudos rūmai + 29 min.
  Žemyno st. + 39 min.
  Ateities st. + 47 min.

 • #24
  Gravatar of Gabrielius (Vilnietizz)Gabrielius (Vilnietizz)
  2011 m. sausio 14 d. 20:06:34
  Administratorius

  Simona, viešojo transporto vairuotojas (municipalinio ar privataus, nesvarbu) neturi jokios teisės savavališkai keisti trasą, kad ir kiek jis vėluotų. Išimtis- jei važiuojant apylanka nėra praleidžiama nei viena iš maršrute esančių stotelių.
  Keisti trasą vairuotojas gali, nebent jei važiuoti patvirtintu maršrutu fiziškai neįmanoma (pvz: avarija, dėl kurios visos eismo juostos užtvertos, dėl nenuvalyta sniego gatvė nepravažiuojama ar pan.). bet apie tai jis tiesiog PRIVALO informuoti parko dispečerį.
  Taip kad nemanau, kad vairuotojus čia reikia teisinti. :)

 • #23
  Gravatar of JuliusJulius
  2011 m. sausio 14 d. 00:56:22
  Administratorius

  Simona, visi darbai, kurie susiję su žmonėmis, ypatingai aptarnavimo sferoje yra labai sunkūs psichologiškai. Ne kiekvienas gali tai dirbti. Atsakymas paprastas - darbuotojas turi suvokti, kad dirba su žmonėmis, turi į tą, kuris keiksnoja ar rėkia, o ne teikia siūlymus, kaip spręsti problemą ar bent ramiai išdėsto savo poziciją, žiūrėti kaip į girtą asilą, ramiai išklausyti, šypsotis. Tačiau nelinkiu peržengti ribos ir jei nėra pagrindo - neatsiprašinėti, antraip klientai palaipsniui ima ne tik negerbti, bet netgi naudotis ar netgi nekęsti tą darbą dirbančio. Yra ir tokia grupė žmonių, kurie į mažiau apmokamą darbą, negu jo, o kartu ir tą darbuotoją, žiūri kaip į žemesnį. Reikia atkreipti dėmesį ir tai, kad viešuoju transportu Lietuvoje naudojasi daugiausiai vidutines ir žemesnes pajamas gaunantys žmonės ir dažniausiai tai yra pavargę, darbo nukamuoti, gyvenimu nepatenkinti, problemų slegiami žmonės. Paprastai tokie draugo nerėks, o išlieti nervus pasitaikius progai, žinant, kad negaus į dantis - puiki išeitis.

  Linkiu išmokti dirbti su žmonėmis. Juk kai kurie jie vaikiški :) Svarbiausia - požiūris.
  Ką daryti įskaudintiems ir negalintiems to pakęsti darbuotojams? Galiu atsakyti taip pat savanaudiškai, kaip atsakėte Jūs - išeiti iš darbo (= Adomai, nepatinka - nevažiuok), bet atsakysiu kitaip - kreipkitės į visuomenę. Juk gyvename demokratiškoje šalyje. Kiekvienas, turintis savo nuomonę, turi puikias galimybes ją išreikšti. Komentarais, straipsnių rašymu ir pan. Arba tyliai - savo dienoraštyje :) Jei turite gerų minčių - parašykite apie tai savo nuomonę ir mes ją mielai patalpinsime kaip publikaciją VT entuziastų puslapyje.

  Dėl Adomo situacijos - jis VISIŠKAI teisus. Jei autobusas nenuvažiuoja jam skirtos trasos kurios nors dalies, vadinasi, neaptarnauja dalies keleivių, kurie tikisi būti aptarnauti. Argi tai nėra nemandagus aptarnavimas? Mano nuomone - geriau vėluoti iki 10 min., negu nevėluoti. O dar geriau - sukurti tokį tvarkaraštį, pagal kurį tiesiog nereikėtų vėluoti. Tačiau privatūs vežėjai paprastai sudaro tokius tvarkaraščius, kad dažniausiai vėluojama, nes stengiamasi uždirbti kuo daugiau ir pervežti su kuo mažiau transporto ir kuo mažiau reisų kuo daugiau žmonių.

 • #22
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2011 m. sausio 13 d. 22:31:03
  Administratorius

  Sveiki, Simona! Dėkoju už atsiliepimą, tikiuosi, kad „Kolegitos“ atstovai vis dėlto teiksis jį (ir ne tik) perskaityti. Turiu Jums vieną klausimą, nors čia greičiau prašymas būtų... Esu matęs šio maršruto autobusą poilsio dieną, bet nežinau jo grafiko. Gal Jūs galėtumėte susižinoti pas vairuotoją kaip gi ten yra, ir jei įmanoma, gauti atnaujintą tvarkaraštį? Jau seniai metas atnaujinti čia ( http://entuziastai.marsrutai.lt/1932.aspx ) esantį tvarkaraštį, galbūt jis jau pasikeitęs...

 • #21
  Gravatar of SimonaSimona
  2011 m. sausio 13 d. 22:04:30

  Labas vakaras,

  noriu padėkoti UAB Kolegitai už 067 maršrutą. Su juo aš laiku nukeliauju į darbą be jokių persėdimų. Dauguma konduktorių bei vairuotojų yra labai mandagūs. Prieš keletą dienų buvo įdomi situacija. Ryte, man jau važiuojant į darbą, įlipa vyras. Prie jo prieina konduktorė, jis jai paduoda 10 litų, ji jam davė grąžą ir bilietėlį. Tuomet išgirdau, kaip jis pradėjo ant jos rėkti, kad duotų normalų litą, o ne centais barstytųsi, o ji teisinosi, kad kitų pinigų iš pačio ryto neturinti. Už tai jis ją apvadino suka ir trenkta debile. Juliau, klausimas skirtas tau. Kodėl vairuotojai ir konduktorės turi būti nuolat besišypsantys ir mandagūs, kai tuo metu keleiviai su jais elgiasi taip, kaip nori? Kur jiems tuomet pasiskųsti dėl tokios keleivių kultūros? O ar gražu, kai tie keleiviai po savęs palieka šiukšlių- butelių nuo alaus, popierėlių nuo saldainių, visokių čekių? Aš jau nekalbu būtent apie 067 maršrutą, o apskritai apie visą transportą.
  Adomai, kiek man teko girdėti, visada yra paklausiama paskutiniu reisu, ar reikia kam nors prie jovarėlio. Dieną, kai visas viešasis transportas stovi kamštyje ir vėluoja, taip pat nukerta kampą ir 067 autobusas vien tam, kad spėtų savo laiku išvykt iš žiedo. Jeigu nesi patenkintas šiuo maršrutu, tai patariu tau tiesiog juo nevažinėti.

 • #20
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 24 d. 22:21:22
  Administratorius

  Jie čia vieną komentarą parašė. O daugiau, tikėtina, kad nebesilankė. Vadinasi, jiems situacija nėra įdomi ir ilgainiui nesidomi problemomis. Juk čia jų pateikta tiek daug - puiki „špergalkė" nesugebantiems savarankiškai vystyti ir vadovauti savo įmonei, kuri užsiima keleivių pervežimu.
  Žinoma, kai ką pakeisti reikia pinigų, bet tikrai ne viskam.

  Ne, su mumis dėl tvarkaraščių „Kolegita" nesusisiekė. O mums bandyti užmegzti ryšį, kai: 1. mes už tai nieko negauname, 2. vežėjas aptarnauja tik kelis maršrutus, 3. pats nerodo iniciatyvos - nėra nei noro, nei laiko, nei sąnaudų.

  Mes rodome iniciatyvą tada, kai siekiame didesnių tikslų. Pvz., šiuo metu tariamės su „Busturu", kad maršrutai.lt tinklapyje atsirastų ir Šiaulių miesto tvarkaraščiai. Kaip ir reikėjo tikėtis, pastarasis į mus žiūri su dideliu nepatiklumu, lyg ir baime, iniciatyva tokia irgi keista - nei nori, nei nenori dalytis tvarkaraščių duomenimis. Rodos, vežėjui tvarkaraščių sklaida yra antraeilis dalykas... Oi Lietuvoj dar koks pasenęs vežėjų mąstymas... Dėl to nereikėtų stebėtis, kad maži vežėjai bankrutuoja, su tokiu pažiūriu jie išsilaikė tik dėl to, kad keleiviams nebuvo alternatyvių vežėjų.

  Norėčiau pabrėžti, kad Maršrutai.lt komanda ir taip sudariusi idealias sąlygas vežėjams tvarkaraščius skelbti:
  1. Yra galimybė užsiregistruoti http://www.marsrutai.lt/info/Register.aspx
  2. Paslaugas teikiame nemokamai
  3. Technines problemas sprendžiame nemokamai
  4. Greitai reaguojame, esame atsakingi, entuziastingi, nepaisant to, kad tai nėra mūsų pagrindinė veikla

  Kad taip, kaip mes, dirbtų vežėjai, tai Lietuvoj keleiviai neturėtų kęsti problemų, susidariusių dėl dabartinės situacijos.

  Šiuo metu maršrutai.lt komanda jaučiasi įvertinta tik iš dalies - keleiviams mes reikalingi, o vežėjai mus žino, bet dažniausiai ignoruoja.

 • #19
  Gravatar of Gabrielius (Vilnietizz)Gabrielius (Vilnietizz)
  2010 m. lapkričio 23 d. 18:28:17
  Administratorius

  Mačiau, Kolegitos vadovai netgi yra rašę šioje temoje, į keleivių skundus taip pat. Tai negi jie nei rašė, nei skambino jum dėl galimybės kelti tvarkaraščius? hm, keista tada labai... Jei norite, galite pabandyti patys su jais susisiekti. "Kolegitos" kontaktai čia http://118.lt/imones/kolegita-uab/3286176

  Taip, visiems puikiai žinomas užburtas ratas- vežėjai skundžiasi sumažėjusiais keleivių srautais, tačiau patys ničnieko nedaro tam, kad keleivių būtų. Nepasirūpina netgi elementaria tvarkaraščių sklaida. Savivaldybei į privatininkus irgi nusispjauti. Vadinasi, jiems rūpi tik savi interesai, o ne keleiviai. Deja, situacija tokia :(

  O svetainę turi turėti kiekvieną save gerbianti įmonė.

 • #18
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 22 d. 15:30:50
  Administratorius

  Nemanau, kad reikėtų taip drąsiai teigti, jog tai sovietinio mąstymo vežėjas... Visgi, Lietuvoj tokių yra dauguma :) Tinklapis - naudingas dalykas. Tačiau jo išlaikymas mažai įmonei yra tik papildomos išlaidos, o naudos sukuria nedaug. Na, skatina pasitikėjimą įmone, nes yra ją pristatanti interneto svetainė. Keleiviams patogu, nes ten gali rasti konkrečios informacijos.

  Dėl tvarkaraščių jau esu siūlęs - jei vežėjui būtų įdomu ir jei NORĖTŲ gerinti savo tvarkaraščių sklaidą, tai su mumis pirmieji susisiektų. Juk galėtume jų tvarkaraštį pridėti prie esamų Vilniaus privačių maršrutų. Techniškai tai įmanoma, kol kas realiai dar nebandėme, nes nebuvo poreikio, tačiau galėtume pabandyti apjungti duomenų bazės.

  Keleiviai į susidariusią padėtį gali reaguoti atitinkamai - nesinaudoti tų vežėjų paslaugomis, kurie nesirūpina keleivių patogumu. Paprasta...
  Aišku, liks dalis keleivių, kurie neturi alternatyvos, todėl priversti derintis. Kas yra nelabai normalu, prabilus apie šiuolaikinius įpročius aptarnavimo sferoje.

 • #17
  Gravatar of Gabrielius (Vilnietizz)Gabrielius (Vilnietizz)
  2010 m. lapkričio 21 d. 21:00:13
  Administratorius

  Kad "Kolegita" netgi savo oficialaus tinklapio neturi. Kaip gi dar reikalauti iš jų, kad visus tvarkaraščius stotelėse skelbtų. Matosi, kad tai eilinis sovietiniu principu veikiantis vežėjas (nieko nenoriu įžeisti, bet taip yra).

  Apskritai, iš visų Vilniaus regione keleivių pervežimus vykdančių įmonių išskirti norėčiau tik "Leilandą"- jie tikrai stengiasi- savo oficialioje svetainėje skelbia visų savo maršrutų pilnaverčius grafikus (atvykimas į kiekvieną stotelę) bei trasas su stotelėmis. Taip pat laiku praneša apie tvarkaraščių pokyčius. http://www.leilandas.lt/
  Bet ir "Leilandas" kažkaip yra nešiuolaikiškai "užsidaręs savo stovykloje"- mažai bendradarbiauja su savivaldybe ar marsrutai.lt administracija (taigi nelabai nori skelbti grafikus vieningoje sistemoje), taip pat neskelbia tvarkaraščių stotelėse (išskyrus 112 maršrutą). "Centvalis", nors ir turi svetainę, tačiau joje neskelbia tvarkaraščių, o apie mikriukus išvis nekalbu.

  Taip, pačiam klijuoti tvarkaraščius negalima ir už tai gresia dideli nemalonumai, bet ką belieka daryti, jei valdininkų ir pačių vežėjų požiūris į keleivius yra kaip į gyvulius.

 • #16
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 20 d. 23:57:45
  Administratorius

  Taip galėtų elgtis vežėjas, gavęs paviljonus prižiūrinčios įmonės bei savivaldybės sutikimus. Jei tvarkaraščiai, kaip ir bet kokie eiliniai skelbimai, kabinami, klijuojami ant stulpų, sienų, paviljonų, tai traktuojama kaip šiukšlinimas viešoje vietoje bei turto niokojimas, gadinimas, netgi mieto įvaizdžio gadinimas. Jei policija užkluptų žmogų, kabinantį tokį skelbimą be leidimo, jam gresia kelių šimtų litų bauda. Siūlau pirma pasiskaityti įstatymus :) Beje, jų tiksliai nepamenu, tikėtina, kad yra ir nemažai išimčių.

  Taigi klijuoti bet ką bet kur - nevalia. Reikėtų pasirūpinti derama tvarkaraščių sklaida. Pvz., gavus leidimus pritvirtinti įlaminuotus tvarkaraščio lapus. Bet Lietuvos liberalių, veiklių, entuziastingų vežėjų - vienetai, o ir tie nėra jau tokie idealūs... Kad ir pati "Kautra", rodos, moderni įmonė, bet ir jai dar yra daug kur tobulėti... Pvz., savo tinklapyje neskelbia pranešimų spaudai, neinformuoja keleivių apie pasikeitimus...

  Toks ir panašus vežėjų elgesys su keleiviais - tinginystės požymis ir atviras vaizdavimas, kad vežėjas dirba senomis verslo ir ekonomikos taisyklėmis. Neva jei bus maršrutas, tai bus ir keleivių. Keleiviai šiais laikais bus tik reiklesni, vežėjai šiame supratime atsilieka bent jau 10 metų.

 • #15
  Gravatar of Gabrielius (Vilnietizz)Gabrielius (Vilnietizz)
  2010 m. lapkričio 20 d. 21:31:46
  Administratorius

  Siūlyčiau tokią idėją- kam nors atsispausdinti tvarkaraštį, kuris yra pateiktas šioje svetainėje, ir pakabinti bent jau pagrindinėse maršruto stotelėse. Bet puikiai suprantu, jog nepraėjus nei valandai toks tvarkaraštis bus nuplėštas.

  O cilindruose kabinti gali tik Susisiekimo paslaugos :(

 • #14
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 19 d. 19:57:27
  Administratorius

  Pritariu Adomui. Šiuo atveju pervargimas nedaro įtakos savivalei. Veikiausiai per menka darbuotojų kontrolė ir prastas vadovybės noras kontaktuoti su darbuotojais iššaukia tokį darbuotojų neatsakingą elgesį.

  Tenka sutikti, dirbti autobusu per dieną 12-14 val. nėra lengva, tiktų įvardyti - šuniškas darbas. Vadovybė galėtų ne vien darbuotojų pervargimu, bet saugumu susirūpinti. Pavargęs vairuotojas tikrai vieną dieną padarys klaidą. Antai Kauno rajono 50-ajame maršrute situacija panaši, bet ten bent jau atstovos galiniuose punktuose yra nuo 5 iki 55 min. Su šita katorga net nepalyginsi...

 • #13
  Gravatar of AdomasAdomas
  2010 m. lapkričio 19 d. 13:39:13

  Pervargimas ar įtemptas darbo grafikas tikrai nėra priežastis savavališkai koreguoti maršruto trasą.

 • #12
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2010 m. lapkričio 19 d. 11:14:55
  Administratorius

  Šiuo Jūsų minimu atveju galima suprasti ir vairuotoją, nes darbas privačiais maršrutais išties nelengvas: atstovos galinėse stotelėse 2-3 min., pietų pertraukos beveik nėra, o dirbti reikia visą dieną: visi 7 autobusai dirba visą dieną su tais pačiais vairuotojais ir konduktoriais.
  Kas liečia bilietų neišdavimą, Jūs turite teisę ir, išvis, PRIVALOTE jų reikalauti. Bilietas yra ne tik žalos atlyginimo garantas avarijos atveju, bet ir garantas to, kad šie paskutinieji reisai, kuriais naudojatės, nebus naikinami. Įmonės vadovai peržiūri kasos aparato duomenis ir mato kiek bilietų buvo parduota kokiu reisu, o jeigu pirmaisiais ar paskutiniais reisais jų labai mažai, nes jie tiesiog neišduodami, tie reisai bus nuimti. Ir tada prasideda užburtas ratas - staiga buvę pelningi (tarkime) priešpaskutiniai reisai staiga tampa nuostolingais ir vėl juos norima naikinti... Su šituo reikia kovoti.

 • #11
  Gravatar of AdomasAdomas
  2010 m. lapkričio 19 d. 00:12:16

  Iš tiesų, pastangos įspėti vairuotojus apie savivaliavimą davė šiokio tokio efekto. Pastebėjau, kad pastarosiomis dienomis paskutiniai reisai į Santariškes sukdavo į P.Žadeikos gatvę, nors ten važiuodavo vos vienas ar du keleiviai (tuo metu aš kaip tik pro "Mandariną" grįžinėju į namus po darbo).

  Tačiau tas perspėjimas vairuotojams arba nebuvo pakankamai griežtas, arba tie vairuotojai vadovybės visiškai nebijo. Štai koks beprecedentis įvykis nutiko šiandien vakare važiuojant paskutiniu autobusu. Važiavau nuo Spaudos rūmų (iki P.Žadeikos stotelės). Prie "Mandarino" kryžkelės autobusas užsiėmė vietą į kairę leidžiančioje sukti juostoje, kurioje buvo kokie keturi automobiliai. Autobuse iš viso trys keleiviai. Viena keleivė prie šviesoforo priėjo prie vairuotojo ir konduktorės ir kažką pradėjo aiškintis apie išlipimą prie "Mandarino" parduotuvės. Tada vairuotojas staigiai iš kairinės juostos išsuko į kitą juostą, iš kurios važiuojama tiesiai. Aš tylėjau ir nieko nesakiau, nes buvo įdomu, kas bus toliau. Užsidegus žaliam signalui, autobusas nuvarė tiesiai Ateities gatve. Sustojo - išleido vieną keleivę ir net nepasidomėjęs, ar likę du kartais nevažiuoja prie "Jovarėlio" parduotuvės, nuvažiavo tiesiai. Tada aš pradėjau garsiai aiškintis, kodėl vairuotojas nevažiuoja nustatytu maršrutu. Tada manęs klausia, kur man reikia. Sakau prie "Jovarėlio" parduotuvės. Tada vairuotojas rusiškai man paaiškino, kad užveš. Aš dar paklausiau, o jeigu ten autobuso kas nors laukia? Ir vairuotojas, ir konduktorė atsakė, jog vakarais ten nebūna keleivių. Taigi toliau mano kelionė tęsėsi Ateities gatve iki kryžkelės su L.Giros gatve ir tada vairuotojas pasuko į kairę (L.Giros gatvę) ir mane pavėžėjo iki "Jovarėlio" parduotuvės. Tada apsisuko ankštoje parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje ir nudūmė Santariškių link. Dar konduktorė priėjo ir atsiprašė - neva, prie Gariūnų buvo avarija, vairuotojas susinervinęs ir apskritai po darbo dienos jie jau abu pervargę. Išlipau ir užsirašiau automobilio valstybinį numerį ADC 629.

  Žodžiu, perspėjimai dar ne visiškai veikia. Nežinau, ar toks dalykas svarbus, ar ne maršruto paklausai išsiaiškinti, tačiau anksčiau jau ne kartą buvo, kad važiuojant paskutiniu reisu konduktorė neišduodavo bilietų. Ir kiek pastebėjau nė vienam iš pakelyje įlipusių keleivių.

 • #10
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 18 d. 20:34:33
  Administratorius

  Adomai, dėkoju už iniciatyvą. Siūlau, jei tokių atvejų dar pasitaikys, informuoti vežėją ir toliau. Jei situacija negerės (nesvarbu, kad vežėjas atrašo gražiai), galėsime pagelbėti.

  Beje, kaip manome, vežėjui nelabai rūpi tvarkaraščių sklaida. Kaip jau matote, šios publikacijos komentaruose vežėjui siūlėme pagelbėti dėl tvarkaraščių sklaidos. Vežėjas NESUSIDOMĖJO. Taigi išvadas darykitės patys...

 • #9
  Gravatar of AdomasAdomas
  2010 m. lapkričio 18 d. 18:10:14

  Keleivių dėmesiui! Po 16-17 val. autobusai ne visada užsuką į P. Žadeikos ir L. Giros g., todėl dėl viso pikto informuokite vairuotoją, jei Jums reikia išlipti tose gatvėse (stotelės P. Žadeikos („Jovarėlis“) ir Kaimelio). Visos dienos metu autobusai ne visada privažiuoja iki stotelės „Santariškių žiedas“, o apsisuka stotelėje „Vaikų ligoninė“.


  Šituo klausimu pasiskundžiau KOLEGITA vadovybei. Tai jie atsiuntė patikinimą, kad vairuotojai daugiau nesavivaliaus ir nekeitinės maršruto kaip jiems patogiau.

  Laba diena p.Adomai,

  vakar t.y. lapkričio 8 d.po darbo buvo įspėti visi vairuotojai apie gaunamus nusiskundimus dėl pareigų nevykdymo.Kadangi mūsų įmonei šis maršrutas buvo atstatytas po ilgos pertraukos labai nesinorėtų vėl jo prarasti dėl įsipareigojimų nevykdymų .Manau,kad daugiau vairuotojai nedrįs savivaliauti,o Jums būsime dėkingi apie pranešimus apie mūsų nusižengimus.

  Geros ir nuotaikingos dienos.
  UAB"Kolegita"administracija

 • #8
  Gravatar of RomaRoma
  2010 m. lapkričio 14 d. 09:41:47

  Esu Jūsų klientė. Džiaugiuosi, kad atsirado šis maršrutas. Norėtusi, kad autobusai važinėtų ir savaitgaliais, manau klientų būtų. Linkiu Jums sėkmės.

 • #7
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2010 m. lapkričio 9 d. 20:05:08
  Administratorius

  Dėkoju už pastabą, klaida ištaisyta.

 • #6
  Gravatar of keleiviskeleivis
  2010 m. lapkričio 9 d. 09:44:17

  "Todėl dabartinį tvarkaraštį galite rasti entuziastų tinklapyje: http://entuziastai.marsrutai.lt/1932.aspx"

  Nurodytas 067 maršrutas ir schema netikroviški. Lazdynuose šis važiuoja Architektų g. žiedo ilgąja dalimi, taip kaip 55 autobusas. Bent jau iki vakar dienos taip važiavo

 • #5
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 8 d. 17:04:59
  Administratorius

  Laba diena,
  Kolegitos atstovai, šaunu, kad atsiliepėte.

  Kadangi iškilo tokia problema, reikėtų spustelėti „Susisiekimo paslaugas", kad įsipareigojimai būtų vykdomi. Nenormalu, kai keleiviai nežino, kada atvyks autobusas. Autobusuose turėtų būti iškabinta informacija, kur internete rasti eismo tvarkaraštį, taip pat keleiviams dalyti mažus lapelius su tvarkaraščiais bent jau iš galinių stotelių, papildomai pateikiant apytikslį atvykimo laiką iki svarbiausių tarpinių maršruto stotelių.

  Sprendimo variantų yra, svarbiausia norėti gerinti situaciją ir tai daryti operatyviai. Reikia pripažinti, kuo toliau, tuo sunkiau vežėjams išlaikyti maršrutus pelningais ir ateity bus dar sunkiau, nes keleiviai (kaip ir bet kurios kitos srities klientai) tampa vis reiklesni ir įnoringesni.

  Jau nekalbant apie vairuotojų, konduktorių kultūrą ir bendravimo manieras, autobusų švarą, tvarką, techninę būklę, reikia pradžiai pasirūpinti bent jau tinkama tvarkaraščių sklaida. Šie keli sakiniai nėra tiesiogiai nukreipti Jums - jie skirti absoliučiai visiems vežėjams.

  Kadangi susiduriate su tvarkaraščių pateikimo problema, bent jau laikinai eismo tvarkaraščių skelbimu galėtumėte pasirūpinti bendradarbiaujant su mumis, jei susisiektume su mumis el. paštu, bandytume pagelbėti. Jei per keletą savaičių pastebėtume, kad autobusai kursuoja pagal grafiką, galėtume apsvarstyti galimybę Jūsų maršruto tvarkaraščius talpinti ir www.marsrutai.lt tinklapio Vilniaus maršrutų puslapio privačių autobusų skyrelyje.

  Apmaudu, bet vis tiek vežėjų požiūris ir galbūt nepataisomas pesimizmas ir nenoras tobulėti mane vis dar stebina. Visgi, savo maršruto tvarkaraščių pateikimu galėtume pasirūpinti ir patys, o ne versti kaltę „Susisiekimo paslaugoms", kurioms, akivaizdu, ant privačių vežėjų problemų nusispjauti.

  Sėkmės ir daugiau entuziazmo, mieli vežėjai!

 • #4
  Gravatar of KolegitaKolegita
  2010 m. lapkričio 8 d. 14:22:43

  Sveiki,
  Labai malonu,kad komentuojate ir domitės mūsų teikiamomis paslaugomis,tačiau mes esame tik vežėjai ir nuo mūsų daug kas nepriklauso.Maršrutą iki kurios stotelės važiuoti mums nustato Vilniaus miesto savivaldybė,eismo tvarkaraščius privalo skelbti SĮ"Susisiekimo paslaugos".O mes kaip šių paslaugų tiekėjai,kaip ir Jūs paslaugų gavėjai esame suinteresuoti,kad mūsų 067 maršrutas išsilaikytų ir galėtų toliau kursuoti.todėl kiek galėdami stengiamės autobusuose nurodyti išvykimo laiką nors iš pradinio taško,o tikslų laiką turėtų sustatyti ir paskelbti SĮ"Susisiekimo paslaugos".
  Ačiū.

 • #3
  Gravatar of JuliusJulius
  2010 m. lapkričio 6 d. 23:34:57
  Administratorius

  Laba diena, Adomai. Šaunu, kad ginate savo teises ir reiškiate savo nuomonę. Daugelis mūsų visuomenės atstovus vis dar įpratę kentėti ir tikėtis, kad tvarka bus padaryta už juos...

  Siūlau siųsti laišką tiesiogiai vežėjui, tačiau nelaukite, kol atsakys, tuo pačiu siųskite ir Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamento Infrastruktūros skyriaus daliniui Eismo organizavimo skyriaus Eismo valdymo poskyriaus vedėjui Tomui Kamaičiui. Kontaktus ir poskyrio veiklos ir kuruojamos srities aprašą rasite adresu: http://www.vilnius.lt/newvilniusweb/index.php/88/?mid={lt;3;104}

  Sėkmės, o jei kils klausimų ar keblumų, kreipkitės į mus el. paštu.

  Viešojo transporto entuziastai nėra nei prieš vežėjus, nei prieš keleiviui. Mes esame už darnų viešojo transporto sistemos vystymą ir kartu visus kitus su tuo susijusius dalykus.

  Todėl jei nenorime dusti transporto spūsčių sudaromuose dulkių kamuoliuose, turime išsaugoti viešąjį transportą, o kad jis gyvuotų, jame turi būti keleivių. O kad būtų jame keleivių, viešojo transporto organizatoriai ir vystytojai turi elgtis sąžiningai, atsakingai ir neturėtų gyventi tik šia diena.

 • #2
  Gravatar of VitalijusVitalijus
  2010 m. lapkričio 6 d. 16:39:25
  Administratorius

  Adomai, nemalonu tai sakyti, bet mes niekaip nesame susiję su vežėjais, kad ir kas jie bebūtų. Konrečiai su Kolegita kyla nemažai problemų, nes vairuotojai ne visada laikosi nustatytų maršrutų („nukerta kampą“ Jūsų minimu atveju, neprivažiuoja iki galinės stotelės „Santariškių žiedas“, o apsisuka ties „Vaikų ligonine“). Be to, grafiko laikymasis tarpinėse stotelėse taip pat problematiškas. Maršrutai.lt būtų dar prieš oficialiai vilniustransport.lt pasirodant 05 ir 062 maršrutų tvarkaraščiams juos patalpinę, jeigu būtų pavykę susisiekti su įmonių administracija. Dabar turime 067-ojo grafiką, tačiau jame nurodomi tik išvykimai nuo iš galinių stotelių ir apytiksliai važiavimo laikai iki kontrolinių punktų. Nors šios informacijos pakanka tam, kad tinklapyje atsirastų pilnavertis tvarkaraštis, tačiau jeigu tvarkaraštis pasikeistų, mums niekas nepraneštų apie tai. Todėl dabartinį tvarkaraštį galite rasti entuziastų tinklapyje: http://entuziastai.marsrutai.lt/1932.aspx . Maršrutų archyve talpiname tvarkaraščius, kurie gali ne visada sutapti su esamais, todėl Jūs neprivalote jais vadovautis.
  Šio maršruto apraše pridėjau pastabas keleiviams dėl galimų nustatyto maršruto nesilaikymo atvejų.

  Vitalijus,
  Viešojo trasporto entuziastai

 • #1
  Gravatar of AdomasAdomas
  2010 m. lapkričio 5 d. 23:38:37

  Laiškas UAB "Kolegita" vadovybei:

  Laba diena,

  esu potencialus naujo jūsų bendrovės aptarnaujamo 067 maršruto Grigiškės-Santariškės klientas, neretai juo naudojuosi. Tačiau yra didelių problemų, susijusių su šio maršruto darbu, kurias būtina ištaisyti.

  * Pirmiausia, šio autobuso tvarkaraščių nėra autobusų stotelėse ir net interneto portale www.vilniustransport.lt, nors buvo žadėta, kad visa tai atsiras per savaitę nuo šio autobuso pasirodymo. Aš įlipu P. Žadeikos stotelėje, todėl susiruošus važiuoti šiuo autobusu Viršuliškių link nežinai, kiek teks laukti - vieną kartą, žiūrėk, autobusas pabėga tiesiog iš po nosies, o kitą kartą ilgiausiai jo tenka laukti.

  * Kadangi šiuo autobusu nesinaudoja tiek keleivių, kiek miesto maršrutiniais autobusais, dažniausiai vairuotojai lekia kaip akis išdegę ir ne visada sustoja stotelėse, matyt, tikėdamiesi, kad niekas nelips. Vieną pavakarę ketinau įlipti Sietyno stotelėje ir jau buvau nusitaikęs į 067 autobusą, tačiau šis net... nesustojo.

  * Kartais vairuotojai taip skuba, kad net sugalvoja pasitrumpinti sau maršrutą. Vieną vakarą važiuoju namo (matyt, paskutinis reisas), o kryžkelėje prie "Mandarino" parduotuvės susidaręs kamštis. Toje vietoje autobusas turi sukti į kairę - į Žadeikos gatvę. Tačiau, kad būtų greičiau konduktorė, girdžiu, rėkia: "Ar reikia kam prie "Jovarėlio" parduotuvės?". Aš jai rėkiu iš galo autobuso: "Reikia". Tada autobusas pasuka numatytu maršrutu. Lapkričio 5 dieną Laisvės stotelėje įlipau į paskutinį Santariškių link važiuojantį autobusą, nes lijo ir nesinorėjo laukti 55 autobuso. Prie tos pačios "Mandarino" parduotuvės vairuotojas net nesiteikia sukti į Žadeikos gatvę. Tada aš klausiu, ar jis ketina važiuoti pro "Jovarėlio" parduotuvę (L.Giros gatvėje). Tada man konduktorė ėmė aiškinti: "Mes ten nevažiuosime - paskutiniai reisai ten nevažiuoja". Tada pradėjau aiškinti, kad specialiai rinkausi šį autobusą, o ne 55-ą, kad mane privežtų arčiau namų. Tada vairuotojas pasigailėjęs manęs pradėjo šaukti, kad užveš. Ačiū jam - tikrai pravežė numatytu maršrutu. Tad jeigu vairuotojai vadovausis tokiu požiūriu "noriu važiuoju, noriu - ne", tai, tarkim, Žadeikos stotelėje yra didelė rizika apskritai šito autobuso nesulaukti.

  Potencialių 067 maršruto keleivių vardu kviečiu sutvarkyti šio autobusų maršruto darbą taip, kad kuo daugiau keleivių norėtų juo naudotis. Dabartinė situacija rodo, kad šiuo metu taip tikrai nėra.

  Pagarbiai,

  Adomas Gruodis,
  L.Giros gatvės gyventojas

Rašyti komentarą

Komentuoti negalima